قیمت بیت کوین به 5000 دلار خواهد رسید

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین به 5000 دلار خواهد رسید

طی 1 ماه گذشته، قیمت بیت کوین 2 صعود 300 تا 400 دلاری را تجربه کرد. این ارز دیجیتال قدرتمند از 3400 دلار به 4000 دلار رسید. جسی لانت، مدیر بخش بلاک چین IBM پیش بینی کرده که قیمت بیت کوین تا پایان سال 2019 به 5000 دلار نیز خواهد رسید.

البته از سوی دیگر برخی از کارشناسان پیش بینی کرده بودند که قیمت بیت کوین با یک سقوط 1400 دلاری روبرو خواهد شد، اما آن طور  که مشخص است این ارز دیجیتال قدرتمند، به سرعت در حال رشد مجدد است و به احتمال قوی تا عید سال 1398، دچار یک رشد انفجاری دیگر در حد 200 دلار تا 400 دلار شود.

اکثر پیش بینی ها بر این اساس شکل گرفت که ETF بیت کوین در حال تایید شدن توسط بازار بورس و سرمایه ایالات متحده امریکا است. با راه یافتن ETD بیت کوین در بازار آمریکا، به صورتی می توان گفت که بیت کوین یک نوع سنجش قانونی در مبادلات پیدا خواهد کرد. بر همین اساس، قیمت آن نیز به طور انفجاری مجددا رشد می کند.

پیش بینی های قیمت بیت کوین

جسی لانت، مدیر بخش بلاک چین IBM همچنین در این مورد خاطر نشان کرد که ، امیدوار است که هر بیت کوین به قیمت 1 میلیون دلار برسد و در پی آن هر ساتوشی معادل 0.1 دلار شود، دهه سوم قرن 21 میلادی، می تواند نوید بخش رشد ارز های دیجیتال و بازار ارز دیجیتال باشد، به نحوی که می توان انتظار داشت پول کاغذی و یا حتی پول های رایج به طور کامل از بین بروند. جسی لانت همچنین اعتقاد دارد که با افزایش قیمت بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال، قدرت و حجم معادلات بازار و پس از آن ساختار شبکه برای تبادل این نوع ارز نیز پیشرفت چشم گیری می کند.

در نتیجه این پیشرفت، بانک های بزرگ نیز می توانند به راحتی به بستر ارز های دیجیتال بپیوندند و معاملات خود را از آن طریق به ثبت برسانند.

در مورد قیمت بیت کوین چند دیدگاه متفاوت وجود دارد. اول این که بعضی از افراد معتقدند قیمت بیت کوین ابتدا به رنج قیمت 1600 دلار رسیده و سپس یک صعود انفجاری به 20000 دلار مجدد پیدا خواهد کرد، برخی دیگر که بسیار خوش بین هستند معتقدند با یک پامپ قیمتی، بیت کوین به 750000 دلار نیز خواهد رسید که چندان دور از ذهن نیست. این پیش بینی برای ماکزیمم قیمت بعدی بیت کوین خواهد بود که به احتمال قوی در سال 2025 به بعد به آن خواهیم رسید.

درباره نویسنده