رشد قیمت بیت کوین تا 360 دلار ، 30 بهمن

رشد قیمت بیت کوین

رشد قیمت بیت کوین تا 360 دلار ، 30 بهمن

همه ارز های دیجیتال ، از جمله بیت کوین صعودی 10 تا 12 درصدی داشتند. این دومین باری است که طی 2 هفته اخیر شاهد رشد قیمت بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال بوده ایم.

بیت کوین حدود 2 هفته پیش به یک پیک ناگهانی رسید. اکثر افراد بر این باور بودند که این رشد نوید روزهای خوب را می دهد. در آن زمان لایت کوین بود که حدود 30 درصد رشد کرد. اما امروز، یعنی تاریخ 30 بهمن ماه، مجددا با یک رشد 360 دلاری، بیت کوین به نزدیک 4000 دلار رسید. این خبر خوبی برای روز های پر تب و تاب ارز های دیجیتال است.

جالب است بدانید که این رشد قیمت بیت کوین، بیشترین قیمت آن در طی 9 ماه اخیر بوده است. در این راستا ارزش کلی بازار نیز با این رشد به 8 میلیارد دلار رسید.

از سوی دیگر ارز دیجیتال اتریوم نیز یک رشد انفجاری 15 درصدی داشت و قیمت فعلی آن مجددا پس از گذشت چند ماه به 150 دلار نیز رسید. اما خب شاید بپرسید دلیل این رشد چیست؟ همانطور که قبلا نیز توضیح داده بودیم، قیمت بیت کوین مجددا به مرز 5000 دلار نیز تا پایان سال خواهد رسید اما خب می توانیم به طور دقیق تر این که چرا ارز های دیجیتال در حال رشد هستند و تفسیر رشد قیمت بیت کوین را بررسی خواهیم کرد.

علت رشد قیمت بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال

می توان اصلی ترین علت رشد قیمت بیت کوین را در بازار ارز های دیجیتال طی 1 روز گذشته در تاریخ 30 بهمن ماه 1397 ، مربوط به دو ارز دیجیتال بیت کوین و اتریوم نامید. خبر این که هارد فورک اتریوم حدود 5 روز دیگر عملی می شود از یک سو و شایعات تاییدیه ETF بیت کوین در بازار بورس و سرمایه گذاری کشور آمریکا را می توان یکی از اصلی ترین دلایل رشد انفجاری قیمت ها نامید. از طرفی می توان گفت که در طول 3 ماه گذشته میزان معاملات بازار ارز های دیجیتال حدود 20 میلیارد دلار بوده که بیشترین نرخ را در 10 سال گذشته تجربه کرد.

از این رو می توان به صورت دقیق تر گفت که علت اصلی این صعود انفجاری، بسته به بیت کوین و اتریوم بوده است. در این میان می توان به بایننس کوین با رشد 13 درصدی، استلار با رشد 11 درصدی و میکر با رشد 10 درصدی اشاره کرد. هم اکنون در تاریخ نگارش متن، بایننس کوین 11 دلار و میکر 617 دلار قیمت دارند. ارز دیجیتال میکر در آذر ماه تنها 450 دلار قیمت داشت.

تحلیل ارز های دیجیتال می گویند که تا فروردین سال 98، قیمت ها مجددا 2 بار دیگر دچار چنین جهش های انفجاری خواهند شد. بنابراین از حالا شروع به سرمایه گذاری روی بازار ارز دیجیتال نمایید.

 

درباره نویسنده