آیا به مراکز ارائه دهنده استخراج ابری اطمینان کنیم؟

استخراج ابری

آیا به مراکز ارائه دهنده استخراج ابری اطمینان کنیم؟

استخراج ابری به نوعی یک سیستم جام فارمینگ است که از حدود چند صد یا چند هزار دستگاه ماین شکل گرفته . اما خب آیا می توان به جای خرید شخصی دستگاه ماینر به استخراج ابری اطمینان کرد؟

در حال حاضر بسیاری از سرمایه گذاران به فکر راه اندازی فارم و خرید دستگاه های استخراج به صورت کلونی می افتند. این روش به دو شکل سود دهی بسیار بالایی دارد. اول این که خود فرد با یک سرمایه مثلا 1 میلیارد تومانی، می تواند با ماکزیمم سود ماهیانه 17000 دلار یک پروژه عظیم را راه اندازی کند. خب بنابراین می توان در عرض فقط 5 ماه سرمایه خود را زنده کند! از سوی دیگر سرمایه گذار می تواند با راه اندازی یک فارم بزرگ و یک سرور قدرتمند کلاود ماینینگ یا استخراج ابری را برای سایرین فراهم کند.

استخراج ابری چیست

ابتدا باهم ببینید که استخراج ابری چیست. استخراج ابری به نوع عدم درگیر شدن در کار های بیس استخراج مثل خرید دستگاه، راه اندازی ماینر و غیره است به طوری که بتوان از هزینه استخراج حالا با درصدی کمتر استفاده کرد. به طور مثال شما با وصل شدن به سیستم های استخراج ابری می توانید بدون خرید دستگاه ماینر ، سرمایه خود را به اشخاص ثالث واگذار کرده و سود ماهیانه دریافت کنید.

خب بنابراین در این میان یک چیزی می لنگد! یعنی این که شما چطور می توانید به آن شرکت یا شخص ثالث اعتماد کرده و کل سرمایه خود را به سیستم استخراج ابری بسپارید تا آن ها برای شما استخراج انجام دهند و به طور مثال 10 درصد از سود ماهیانه شما را نیز به خود اختصاص دهند.

برای آن دسته از افرادی که به هیچ وجه نمی توانند دستگاه خریداری کنند و یا در جایی از منزل قرار دهند، استفاده از این روش با صرف هزینه پایین پیشنهاد می شود. اما خب ریسک کار بسیار بالا است. شما اگر بتوانید خودتان دستگاه تهیه کنید و استخراج را به هر نحو ممکن انجام دهید، راه حل بهتری است تا این که سرمایه خود را به شخص ثالث بسپارید!

هرچند که در حال حاضر شرکت های معتبری نیز هستند که استخراج ابری را انجام می دهند و می توانید با آن ها کار کنید، اما به خاطر داشته باشید که هر کار به نوبه خود ریسک های زیادی دارد. مثلا سایت genesis-mining.com  یک پلن 250 دلاری یک ساله به ازای دریافت 5TH/s به شما می دهد. این یعنی یک سوم قدرت دستگاه Antminer S9i با تقریبا قیمت برابر آن، به مدت 1 سال.شما اگر چنین دستگاهی را خریداری کنید می توانید در ماه حدود 65 دلار درامد داشته باشید، بنابراین هزینه دستگاه در عرض 5 ماه باز می گردد. اگر روی وبسایت genesis-mining.com  کار کنید این هزینه 1 سال طول می کشد تا به حساب شما باز گردانده شود اما خب از طرفی شما هزینه استهلاک دستگاه و هزینه برق را نیز نخواهید داد.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه