ICO چیست؟ با واژه Inital Coin Offerings بیشتر آشنا شوید

ICO

ICO چیست؟ با واژه Inital Coin Offerings بیشتر آشنا شوید

شاید تا به حال واژه ICO زیاد به گوش شما خورده باشه، این واژه مخفف کلمه initial Coin Offerings است که در فارسی عرضه اولیه سکه ترجمه می شود. اما در تعریف چیز دیگری است که با هم بررسی خواهیم کرد.

به طور کلی معنای واژه ICO ، عرضه اولیه پول یا سکه است اما اگر بخواهیم به طور جزیی تعریف آن را بررسی کنیم، هر نوع جذب سرمایه به عنوان راه اندازی یک استارتاپ را ICO می گویند. شما عملا با فروش و عرضه سکه های خود، سرمایه و سرمایه گذار  جذب می کنید. بنابراین ICO را می توان یک روش خلاقانه برای جذب سرمایه در نظر گرفت.

ICO چیست؟

بیایید کمی دقیق تر نگاه کنیم. initial coin offerings واژه ای به نام coin را با خود یدک می کشد. ولی خب دلیل استفاده از این واژه چیست؟ آیا واقعاسکه ای باید این وسط رد و بدل شود؟ مسلما خیر، اما معنای واقعی coin در ICO بیشتر به نوع ارزی که برای کاربران خود ارائه می دهید اشاره می کند. شاید شما به طور مثال وبسایتی راه اندازی کرده باشید و در آن محصولی به نام سکه به کاربران بدهید تا بتوانند از سیستم های اپلیکیشن شما استفاده کنند. خب در این صورت \”سکه\” استفاده شده در وبسایت شما همان Coin خواهد بود. شاید نام سکه روی آن نگذارید، مثلا نام جم در clash of clans را به خاطر بیاورید.

هر ارزی که بتوان به صورت شخصی در سیستم شما بین خود و کاربرانتان رد و بدل کنید را در واژه ICO می توان گنجاند. بر این اساس سیستم بلاک چین می تواند وارد عمل شود و یک بلاک شخصی برای شما ایجاد کرده تا بتوانید به وسیله آن ارز خود را رد و بدل کنید و با کاربران به اشتراک بگذارید. به این صورت بدون دریافت و یا پرداخت پول حقیقی می توانید سرمایه گذاری اولیه خود را ایجاد کنید.

خب حالا که تصمیم گرفتید ارز دیجیتال خود را در این شبکه به دست کاربران برسانید، چگونه این کار را انجام خواهید داد؟ شما ابتدا باید پلتفرم عرضه را مشخص کنید. می توانید برای عرضه ارز خود از بلاک چین استفاده کنید که یکی از ساده ترین و بهترین راهکارهای انتقال داده ها به صورت شخصی است. البته باید توجه کنید که حتما لازم نیست یک ارز دیجتال جدید ایجاد کنید، می توانید از ارز های دیجیتال پایه با قیمت های متوسط نیز این کار را انجام دهید. در این میان ICO خوب و بد نیز یافت می شود. به طور مثال شما یک سرمایه گذار هستید و به طور کاملا دروغین ، پروژه خود را تشریح می کنید. سرمایه گذاران ارز شما را خریداری می کنند، اما در نهایت چیزی عایدشان نمی شود.

همیشه به ICO به چشم یک بستر جذب کننده کاربر نگاه کنید تا پول. چرا که ICO بیشتر از آن که از نظر مالی برای شما سود دهی داشته باشد از نظر چشم انداز آینده و نهایی سود ده است. می توان ICO را به وسایل پیش نیاز یک دفتر کار تشبیه کرد. شاید از نظر مالی برای شما در روز های اولیه سودی نداشته باشد، اما می تواند باعث شود تا بهترین کار با بیشترین سود دهی ممکن را در آن دفتر کار انجام دهید. بنابراین برای هر ICO تنها به چشم جذب کنندگی بلند مدت نگاه کنید.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه