کاربردهای بلاک چین ، راهی برای اتصال امن و بی مرز داده ها

کاربردهای بلاک چین

کاربردهای بلاک چین ، راهی برای اتصال امن و بی مرز داده ها

بلاک چین یک سیستم شبکه ای بسیار عظیم است که هیچ گونه مرکزیتی ندارد و به دست فرد خاصی مدیریت نمی شود. از کاربردهای بلاک چین می توان به انواع انتقال داده و انجام تراکنش به صورت امن نام برد. در ادامه کلیات و کاربردهای سیستم بلاک چین را بررسی خواهیم کرد.

بلاک چین سیستمی شبکه وار بصورت بسیار گسترده و بدون کنترل مرکزی است. این سیستم کاربردهای بسیاری دارد که باعث می شود روزانه میلیون ها انسان از آن به صورت خواسته یا نا خواسته استفاده کنند. از کاربردهای بلاک چین می توان به موارد زیر اشاره کرد.

کاربردهای بلاک چین

بزرگترین کاربرد بلاک چین انتقال داده به صورت پیشرفته است. در سیستم بلاک چین شما می توانید داده ها را به صورت ها و اشکال مختلف انتقال دهید و یا دریافت کنید. در بلاک چین هر داده به دو شکل قابت و دینامیک قابل انتقال هستند. در نوع دینامیک، انتقال می تواند به صورت تراکنش بلاک ثبت شود. تراکنش بلاک داده های رمز نگاری شده ای هستند که می توانند در طول شبکه بلاک چین به صورت یک تکه ذخیره شده و سپس مجددا از طریق ترمینال دیگر رمزگشایی شده و خوانده شوند. اطلاعات رد و بدل شده در بلاک چین کاملا رمز نگاری شده و امن هستند.

برای ساخته شدن هر تراکنش بلاک چین، یک پاداش در نظر گرفته می شود که این پاداش را می توان به شکل ارز های دیجیتال به دست آورد. درست است به این عمل استخراج ارز های دیجیتال می گویند. بنابراین هر استخراج گر ارز دیجیتال، عملی رمز گذاری هر تراکنش بلاک و آدرس دهی به آن را به صورت دسته ای انجام می دهد.

بنابراین یکی از کاربردهای بلاک چین انتقال داده است و به صورت دینامیک و ثابت منتقل می شود.

از کاربرد های دیگر بلاک چین می توان به امضای دیجیتال هوشمند اشاره کرد. به دلیل امنیت بسیار زیاد بلاک چین، هر شخص می تواند یک سری از داده های هویتی دیجیتال را در بلاک چین ایجاد کند و از این اطلاعات سریالی به عنوان تایید هویت و یا امضا دیجیتال هوشمند که شامل چند بلاک داده می شود استفاده کند.

سیستمی که طی سالیان اخیر بعد از راه اندازی بلاک چین به صورت افزاینده ای رشد کرد، سیستم قراردادهای هوشمند بود. شما با استفاده از بلاک چین می توانید قرارداد های هوشمند با قوانین رمز نگاری شده برای شرکای کاری و یا مشتریان خود به صورت کاملا امن انتقال دهید. اتریوم یکی از ارز هایی است که به صورت عمده بر روی سیستم قراردادهای هوشمند فعالیت می کند و اساسا اتریوم بر پایه قراردادهای هوشمند ساخته شده است.

در پایان می توان گفت که بلاک چین، پایه گذار ارز های دیجیتال بود و این سیستم گسترده تا دهه سوم قرن 21 میلادی می تواند به یکی بزرگترین شبکه های انتقال داده و معاملات جهانی تبدیل شود.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه