قیمت ارز های دیجیتال به صورت انفجاری رشد کرد

قیمت ارز های دیجیتال

قیمت ارز های دیجیتال به صورت انفجاری رشد کرد

قیمت ارز های دیجیتال در تاریخ 19 بهمن ماه به صورت انفجاری رشد کرد. تمامی 10 ارز برتر دیجیتالی از جمله بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم، لایت کوین و سایر ارز ها 6 تا 15 درصد رشد کرد.

طبق نمودار ارزی که در 14 ساعت پیش اتفاق افتاد، قیمت ارز های دیجیتال با رشد 6 تا 8 درصدی روبرو شد. این پامپ موجب شد تا مجددا امیدها به بازار ارز دیجیتال افزایش پیدا کند و نرخ معاملات دیشب در حدود 15 درصد افزایش نسبت به کل 1 ماه اخیر داشته باشد. با این محاسبات قیمت بزرگترین و با ارزش ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین، از 3401 دلار به 3670 دلار در ساعت 11 بامداد روز شنبه 20 بهمن راه رسید. این رشد باعث شد تا کل ارزش بازار ارز های دیجیتال طی 24 ساعت از 114 میلیارد دلار به 121 میلیارد دلار صعود پیدا کند.

دلیل رشد ناگهانی قیمت ارز های دیجیتال

در این بیت ارز دیجیتال لایت کوین با رشد 30 درصدی از همه ارز ها بیشتر رشد کرده است. به نظر می رسد تغییرات به وجود آمده طی روز جمعه 19 بهمن ماه، به دلیل تغییر کلی لایت کوین باشد. اعمال قوانین جدید و کاهش درصد سود برای هر بلاک لایت کوین ، همچنین راه یابی پروتوکل mimbleWimble و از طرف دیگر شایعاتی مبنی بر رسمی شدن ETF بیت کوین عامل موثری در تغییرات ارز های دیجیتال از شب گذشته بود.

طبق پیش بینی های انجام شده ، این رشد ادامه دار بوده و تا اواسط اسفند ماه 97، با 10 درصد رشد مجدد همراه خواهیم بود. به نظر می رسد که قیمت بیت کوین طی این رشد به مرز 4200 دلار نیز برسد. بنجامین بلانتس، یکی از تحلیل گران بیت کوین در توییتر اعلام کرده که قیمت بیت کوین تا حدود 1 ماه آینده به نزدیکی های 4300 دلار نیز خواهد رسید. از طرفی دیگر وبسایت گلکسی نیز که یکی از تحلیل گران برتر قیمت ارز های دیجیتال است، در تحلیل جدید خود نوشت که به طور حتم قیمت بیت کوین طی هفته های آینده به مرز 4000 دلار خواهد رسید، همچنین تا پایان سال قیمت این ارز دیجیتال مرز 5000 دلار را نیز رد خواهد کرد.

ارز دیجیتال لایت کوین که دیشب به پایین ترین قیمت ممکن خود در مرز 30 دلار نیز رسیده بود، با جهش 32 درصدی امروز به نرخ 43 دلار  معامله شد. به احتمال زیاد برای لایت کوین نیز شایعات پذیرفته شدن در بازار بورس آمریکا ، یکی از اصلی ترین دلایل رشد انفجاری آن بوده است.

احتمال می دهیم که اسفند ماه، ماه خوبی برای معاملات ارز های دیجیتال باشد. منتظر فورک های جدید اتریوم و قوانین ETF بیت کوین برای تغییرات قیمت ارز های دیجیتال هستیم.

 

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه