معرفی بیت کوین کش ، یکی از شاخه های اصلی بیت کوین

بیت کوین کش

معرفی بیت کوین کش ، یکی از شاخه های اصلی بیت کوین

بیت کوین طی 10 سال حضور در بازار ارز های دیجیتالی تغییرات زیادی را به چشم دیده است. یکی از شاخه های تغییر یافته بیت کوین، بیت کوین کش است که در ادامه جزییات این ارز دیجیتال را توضیح می دهیم.

یکی از مشکلات عدیده ای که پس از گذشته 7 سال از حضور بیت کوین به وجود آمد، افزایش تعداد بلاک هر تراکنش بیت کوین بود. هر چه میزان بلاک بیت کوین افزایش پیدا می کرد، سرعت تراکنش انجام شده آن نیز کاهش می یافت. در حال حاضر هر تراکنش بیت کوین 43 دقیقه طول می کشد تا انجام شود. خب بنابراین راه حل چه بود؟

در سال 2017 و در تابستان، هارد فورکی برای بیت کوین به وجود آمد که بیت کوین کش نام دارد. این هارد فورک بر اساس نظریه افزایش سایز بلاک بیت کوین برای سریع تر شدن تراکنش های آن شکل گرفت. بیت کوین کش برای اولین بار یک هارد فورک از بیت کوین بود که حجم هر بلاک آن به 8 مگابایت می رسید. بنابراین سرعت  تراکنش باید 8 برابر می شد. از طرف دیگر میزان تایید پذیری روی این ارز دیجیتال بر خلاف بیت کوین با سرعت بیشتری انجام می شد.

بیت کوین کش ، اولین هارد فورک بیت کوین

بیت کوین کش اولین هارد فورک بیت کوین است. این ارز دیجیتال در حال حاضر رشد مناسبی دارد و می توان از آن برای معاملات روزانه عادی استفاده کرد. قیمت فعلی آن حتی از اتریوم هم بیشتر شده و در حال حاضر در تاریخ انتشار این مطلب با قیمت 118 دلار معامله می شود. در همین حال قیمت اتریوم 107 دلار است!

نکته مهم در مورد قیمت بیت کوین کش افت ناگهانی آن در آذرماه سال 97 است. این ارز دیجیتال به مرز 77 دلار نیز رسید اما مجددا توانست با اصلاحات صورت گرفته و بهینه سازی مجدد، به قیمتی بین 120 تا 170 دلار برگردد. طی 2 ماه گذشته قیمت آن در همین محدوده حفظ شده است.

هر چند می توان از بیت کوین کش به عنوان بهترین هارد فورک بیت کوین نام برد، در حالی که این ارز دیجیتال برای انجام هر تراکنش روی آن حدود 2 دقیقه زمان نیاز دارد، اما از نظر امنیتی مشکلاتی را در سیستم داخلی خود خواهد داشت، بنابراین هنوز بسیاری از کاربران قصد مهاجرت از بیت کوین به بیت کوین کش را ندارند. البته باید به این مساله نیز توجه کرد که خود بیت کوین کش نیز طی چند هفته گذشته دچار فورک شده و به احتمال قوی نیز تا ماه آینده فورک جدیدی خواهد گرفت.

در حال حاضر بیت کوین کش پنجمین ارز دیجیتال پر معامله دنیا به حساب می آید. در هر 24 ساعت حدود 200 میلیون دلار از این ارز دیجیتال معامله می شود و حجم بازار آن نیز برابر با 2 میلیارد دلار است.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه