نحوه خرید بیت کوین و ذخیره سازی ارز دیجیتال

خرید بیت کوین

نحوه خرید بیت کوین و ذخیره سازی ارز دیجیتال

بیت کوین با ارزش ترین ارز دیجیتال دنیا در حال حاضر به قیمتی معادل 3600 دلار خرید و فروش می شود. آیا با نحوه خرید بیت کوین و ذخیره سازی آن آشنا هستید؟ در ادامه این مساله را بررسی خواهیم کرد.

بیت کوین در سال 2010 پایه گذاری شد، این ارز دیجیتال به شدت روند رو به رشدی پیدا کرد. در سال 2017 به قیمت 20000 دلار نیز معامله شد. اگر چه بسیاری امروزه به معامله این ارز دیجیتال می پردازند اما خیلی های هنوز هم نمی توانند و یا نمی دانند که چگونه این ارز را خرید و فروش کنند. روند کلی خرید بیت کوین به این صورت است که ابتدا باید کیف پول بیت کوین ساخته باشید، آدرس آن را ذخیره کنید و سپس در وبسایت های معتبر آن را خریداری کرده و به آدرس کیف پول الکترونیکی خود واریز کنید. در ادامه کلیات این روند را با هم بررسی خواهیم کرد.

ساختن کیف پول الکترونیکی

در مقاله ساختن کیف پول الکترونیکی انواع کیف پول را توضیح دادیم. به طور خلاصه چند روش برای ساخت کیف پول وجود داشت که ساده ترین آن استفاده از سایت blockchain است. در این سایت با فقط چند کلیک می توانید یک کیف پول امن و سریع داشته باشد.

اگر روش های مجازی را نمیپسندید، کیف پول سخت افزاری تهیه کنید. در وبسایت آتا ماینر کیف پول سخت افزاری نیز موجود است که می توانید به راحتی آن را تهیه و استفاده نمایید. خرید بیت کوین را از کجا انجام دهیم؟

از کجا بیت کوین بخریم

وبسایت های فعال خارجی و داخلی هستند که مراجع معتبری برای خرید و فروش بیت کوین به حساب می آیند. از جمله وبسایت های خارجی و صرافی های آنلاین می توان به coinbase.com، localbitcoins.com،Bitbargain.com، Bitquick.com اشاره کرد و همچنین وبسایت های ایرانی exchanging.ir و pay98.info منابع خوبی برای خرید و فروش بیت کوین خواهند بود. باید به این نکته نیز اشاره کرد که می توان از سایت localbitcoins با ریال خریداری کرد.

پس از ثبت نام در این سایت ها ، می توانید به راحتی با روش های مختلف پرداخت بانکی بیت کوین خریداری کنید و با وارد کردن آدرس کیف پولی که در مرحله قبل تهیه کردید ، بیت کوین را به کیف پول خود انتقال دهید. توجه داشته باشید که در زمان خرید از وبسایت های خارجی، معتبرترین و بهترین ها را انتخاب کنید. به طور مثال coinbase و localbitcoin وبسایت های امن و بسیار معتبری هستند که پیشنهاد می شوند.

پس از انجام این دو مرحله شما قادر هستید که برای خود بیت کوین داشته باشید. برای فروش آن نیز می توانید به وبسایت هایی که اشاره کردیم مراجعه کردن و به میزان دلخواه آن را بفروشید. البته همواره طبق تکنیک های بورسی پیش بروید و نگذارید که دچار ضرر دهی شوید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که در کنار استخراج ارز دیجیتال بیت کوین همواره می بایست عمل معامله آن را نیز انجام دهید تا با قیمت های روزانه و نقاط ضعف قوط قیمتی و ارزشی آن نیز آشنا شوید.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه