نکاتی برای خرید و فروش ارز دیجیتال

خرید و فروش ارز دیجیتال

نکاتی برای خرید و فروش ارز دیجیتال

اگر شما نیز یکی از صاحبان ارز های دیجیتال هستید پیشنهاد میکنیم نکاتی برای خرید و فروش ارز دیجیتال را در ادامه مطالعه کنید. این که چه زمانی یک ارز خریداری و یا چه زمانی فروخته خواهد شد.

البته همه این مساله را می دانند که سود دهی در معاملات و خرید و فروش به معنی خرید در قیمت پایین و فروش در قیمت بالاتر است. اما خب چگونه در بازار ارز های دیجیتال به این مهم دست پیدا کنیم؟ باید توجه داشته باشید که بازار ارز های دیجیتال نیز مثل بورس است، هم پیگیری روزانه می خواهد و هم این که باید سیگنال ها و نمودارها را به صورت کامل بررسی کنید. هیچ گاه بی گدار و بدون دانش اولیه به آب نزنید، چرا که میزان افت و خیز و نوسان بازار ارز دیجیتال، در صورت عدم انتخاب درست ارز معامله شده می تواند به ورشکستگی کامل منجر شود.

بنابراین برای خرید و فروش ارز دیجیتال چه کنیم؟

بسیار مهم است که در ابتدا بتوانید بازار سنجی کنید. یعنی این که سوابق بازار ارز را روی ارز مورد نظر خود بسنجید. به طور مثال ارز دیجیتال بیت کوین در طول دهه گذشته به غیر از سال 2017 که صعودی انفجاری داشت، قیمتی متوسط و کم نوسان داشته است. اما بعضی اوقات بیشتر شده و بعضی دیگر کمتر. باید تمام این افت و خیز ها را بسنجید. به طور مثال پیگیری و رد گیری هارد فورک ها در بازار ارز دیجیتال می تواند یکی از بهترین روش های ردیابی و بازار سنجی ارز باشد. همانطور که در بخش هارد فورک بیت کوین توضیح دادیم، هر هارد فورک می تواند تاثیراتی حتی بیش از 25 درصد روی قیمت یک ارز دیجیتال در بازه های کوتاه مدت بگذارد. بنابراین می تواند یکی از گزینه های بازار سنجی ارز دیجیتال باشد.

هر چند که در حال حاضر شاهد روند صعودی در نرخ های ارز دیجیتال نیستیم، اما با یک حساب سر انگشتی و پیگیری اخبار رسیده، همچنین با تثبیت صندوق ETF بیت کوین می توان انتظار داشت که روند صعودی طی چند هفته آینده به بازار ارز دیجیتال برگردد.

از روش های دیگر برای سود دهی در زمینه ارز دیجیتال می توان به گزینه سرمایه گذاری اشاره کرد. در بخش سرمایه گذاری، هر فرد توانایی این مساله را دارد که ارز های دیجیتال را به صورت پس انداز یا سرمایه گذاری بلند مدت برای خود نگه دارد و عملا معامله ای روی آن صورت ندهد. بنابر روند تکنولوژی واری که در پایان دهه دوم قرن 21 داریم، انتظار می رود که ارز های دیجیتال در دهه سوم بتوانند جایگاه ویژه ای را در بازار جهانی برای خود دست و پا کنند. خب پس سرمایه گذاری ارز دیجیتال به صورت بلند مدت می تواند یک برنامه جامع، حرفه ای و هدف دار باشد، البته باید صبر زیادی داشته باشید. اکثر افرادی که به سرمایه های کلان دست یافته اند، صبر و شکیبایی بی حد و حصری داشتند.

خب شاید شما به دنبال سود بلند مدت نباشید. بنابراین روش دیگری برای خرید و فروش ارز دیجیتال وجود دارد که می توان از آن به عنوان یک حرکت بورسی نام برد. در این روش شما به صورت روزانه ارز دیجیتال مورد نظر خود را معامله می کنید و در این صورت از نقطه های پیک روزانه استفاده می کنید. فرض کنید شما 200 لایت کوین را در ساعت 5.30 صبح معامله کرده و به کیف پول خود اضافه کنید. به حساب قیمت هر لایت کوین 30 دلار شما 6000 دلار معامله کرده اید. نهایتا در ساعت 7 شب، قیمت هر لایت کوین 31.3 دلار شده است و شما کل لایت کوین ها را معامله میکنید. سود به دست آمده تقریبا برابر با 260 دلار است آن هم فقط در 1 روز. بنابراین می توان با کمی ریسک، و دانش زیاد از تغییرات روزانه بازار ارز دیجیتال نیز به این مهم دست پیدا کرد.

بازار ارز دیجیتال یک بازار پر نوسان و آینده دار است. شما می توان از تمامی روش هایی که پیش رو دارید استفاده کنید. اما باید کمی هوشمند باشید. به هیچ وجه ریسک بزرگ نداشته باشید. قدم به قدم شروع کنید و در پایان می توانید به هدف خود برسید. خرید و فروش ارز دیجیتال و یادگیری آن نیاز به مطالعه و سیگنال ترکینگ دارند!

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه