ارز دیجیتال لایت کوین را بهتر بشناسیم

لایت کوین

ارز دیجیتال لایت کوین را بهتر بشناسیم

ارز دیجیتال لایت کوین که یک نوع شبه هارد فورک از بیت کوین به حساب می آید در سال 2011 راه اندازی شد. این ارز دیجیتال به طور مستقل در شبکه فعلی کار می کند و نسخه بهینه سازی شده از bitcoin است.

لایت کوین از نظر میزان تراکنش ، جزو سریعترین ارز های دیجیتال موجود در بازار است.به صورتی که سرعت انجام ثبت و تراکنش این ارز حدود 4 برابر bitcoin خواهد بود. لایت کوین توسط charlee lee در سال 2011 از بیت کوین هارد فورک شد. از نام آن مشخص است که از نظر کارایی و معامله باید سبک تر و ارزان قیمت تر از بیت کوین باشد. همینطور نیز هست. این ارز دیجیتال را بیشتر به عنوان یک نوع ارز روزمره به کار می برند.

قیمت پایان آن در تاریخ نوشته شدن این مقاله، 30 دلار است. و تقریبا نموداری ثابت دارد. میزان تولید بلاک لایت کوین هر 2.5 دقیقه بوده و همچنین الگوریتم مورد استفاده برای استخراج آن S-CRYPT است. وجود این الگوریتم باعث شده تا سرعت تراکنش لایت کوین 4 برابر سریع تر از بیت کوین باشد، هرچند که وجود الگوریتم موجب می شود که تمامی دستگاه های اسیک ماینر نتوانند آن را استخراج کنند. ارز دیجیتال لایت کوین را می توان همچون بیتکوین با دستگاه های اسیک ماینر، استخراج کرد.

میزان پاداش بلاک لایت کوین

از نظر میزان پاداش بلاک برای لایت کوین باید به این نکته اشاره کرد که پاداش فعلی برای هر بلاک، 25 لایت کوین است که میزان 2 برابر پاداش بلاک بیت کوین خواهد بود. این رقم تا رسیدن به بلاک 840 هزار بعدی نصف خواهد شد.

لایت کوین در تاریخ 7 اکتبر سال 2011 پا به بازار ارز دیجیتال گذاشت. در آن زمان قیمت هر عدد آن ، 1 سنت بود. رشد لایت کوین مناسب بوده و در زمان افزایش قیمت بیت کوین در سال 96، به ماکسیمم قیمت 370 دلار نیز رسید. اما چیزی که در حال حاضر مشخص است، ثابت بودن قیمت این ارز در رنج 30 تا 50 دلار است، که می توان به طور نسبی برای سود دهی کوتاه مدت روی آن سرمایه گذاری کرد و یا با استفاده از دستگاه های اسیک ماینر، به استخراج آن پرداخت. به دلیل پایین بودن زمان تراکنش و همچنین بالا بودن میزان سود دهی و پاداش برای هر کشف بلاک، برای استخراج، یکی از ارز های بسیار عالی به حساب می آید.

این ارز را می توان یکی از بهترین زیر شاخه های بیت کوین نامید. هر چند که بیت کش هم جزو ارز های دیجیتالی خوب به شمار می رود، اما در حال حاضر لایت کوین با ثبات تر و بهتر از سایر ارز ها در رنج قیمتی 20 الی 50 دلار است.

از جمله بهینه سازی های انجام شده روی این ارز دیجیتال را می توان کاهش سرعت انتقال و تراکنش آن نامید. با کمتر بودن سرعت انتقال و تراکنش هر ارز دیجیتال، چند مورد بهینه سازی می شود. اولا میزان دستبرد و حمله روی بلاک را کاهش می دهد، ثانیا برای انجام معاملات روزانه بسیار مناسب است و ثالثا می توان میزان داده های بیشتری را در زمان واحد نسبت به سایر ارز های دیجیتال انتقال داد.

در نظر داشته باشید که قیمت لایت کوین از حدود 2 ماه گذشته تنها 3 الی 5 درصد تغییر داشته است.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه