تحلیل اتریوم و میزان شاخص فعلی آن در بازار (ششم بهمن ماه)

تحلیل اتریوم

تحلیل اتریوم و میزان شاخص فعلی آن در بازار (ششم بهمن ماه)

ارز اتریوم، یکی از ارز های دیجیتال است که در سال 2015 بر پایه اتر، پایه گذاری شد. این ارز دیجیتال دومین ارز دیجیتال با ثبات پس از بیت کوین است. تحلیل اتریوم و میزان شاخص فعلی آن را در بازار در ادامه خواهیم داشت

اتریوم دومین ارز دیجیتال با ثبات  و همچنین اولین ارز دیجیتال از نظر میزان موجودیت آن در بازار جهانی است. این ارز در حال حاضر پس از بیت کوین دارای بیشترین میزان معامله بازار بوده و میزان استخراج آن هر روز افزایش پیدا می کند. هر چند که تحلیل اتریوم نشان می دهد که تغییرات هارد فورک روی آن تاثیر بسیار زیادی می گذارد، اما باز هم می توان روی آن به عنوان یک ارز دیجتال پایدار حساب کرد.

تحلیل اتریوم و شاخص ها

به طور کلی نرخ تغییرات قیمت و شاخص این ارز را در سال گذشته می توان به 3 بخش تقسیم کرد. اول بخش صعود انفجاری آن در مهرماه سال 96 و پیروی از نرخ های بیت کوین و رسیدن به مرز 1200 دلاری، دوم بخش افت ناگهانی که قیمت آن را به 300 دلار در فروردین 97 نیز نزدیک کرد، سوم پایداری قیمت و نوسان کمتر از 25 درصد در طول 8 ماه گذشته.

ارز اتر دارای 3 گذار کلی در سال گذشته بوده. گذار اول آن شباهت بسیار زیادی با بیت کوین داشت . چرا که اتریوم در حالت های بسیار زیادی شبیه به بیت کوین عمل می کند. در گذار اول با رشد سریع قیمت بیت کوین، این ارز نیز به نزدیکی های 1200 دلار نیز رسید. در گذار دوم به دلیل رشد ماینر های اسیک و توانایی آن ها برای استخراج اتریوم (تا قبل از آن امکان استخراج اتریوم فقط با ریگ ماینینگ و کارت گرافیک امکان داشت) قیمت به شدت کاهش پیدا کرد و حتی به 300 دلار رسید. این موضوع تا ثبات بعدی 4 ماه زمان برد و قیمت اتریوم مجددا به پایداری رسید. در گذار آخر نیز که 8 ماه تا به امروز به طول انجامیده، قیمت اتریوم تنها با یک نوسان 25 درصدی روبرو بوده و قیمت فعلی آن نیز نزدیک به 118 دلار است.

از قرار معلوم هارد فورک اتر، که قرار بود در تاریخ 2 بهمن ایجاد شود به دلیل مشکلات امنیتی و فنی به تعویق افتاده و تا تاریه 7 الی 9 اسفند خبری از هارد فورک اتریوم نخواهد بود. بنابراین انتظار داریم که محدوده قیمتی این ارز به دلیل شکستن خط مقاومت 131 ،تا نزدیکی های 80 دلار نیز کاهش پیدا کند. هر چند که حتی با ایجاد هارد فورک بعدی اتریوم، با افزایش قیمت آن تا نزدیکی های 170 دلار نیز باز هم به سد محکمی برای افزایش قیمت برخورد خواهد کرد.

شاید در حال حاضر بهترین راه برای دارندگان اتریوم در تاریخ ایجاد متن معامله این ارز باشد، چرا که حد اقل تا 1 ماه و نیم آینده نباید شاهد رشد چشمگیری در آن باشیم. احتمال دارد قوانین جدید آمریکا نیز تاثیر به سزایی روی ارز داشته باشد.

تعداد اتریوم موجود جهانی در زمان انتشار این خبر به 104.57 میلیون عدد رسیده، از سوی دیگر میزان بلاک های کشف شده از این ارز دیجتال تا به امروز عدد 7,128,855 را رد کرده است. از جمله سایر اطلاعات شاخصی تحلیل اتریوم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

میزان تولیدی اتریوم در روز: 15000

میزان بلاک موجود :7,128,855

میزان زمان کشف بلاک : 17 ثانیه

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه