به زودی شاهد هارد فورک اتریوم خواهیم بود

هارد فورک اتریوم

به زودی شاهد هارد فورک اتریوم خواهیم بود

طبق آخرین خبرها قرار بود که هارد فورک اتریوم روز دوم بهمن ماه انجام شود، اما به دلیل مشکلات امنیتی هارد فورک به تعویق افتاده، هارد فورک اتریوم ، اسفند ماه انجام خواهد شد.

چند روز پیش به دلیل ایجاد حفره امنیتی در هارد فورک اتریوم، این مساله به تعویق افتاد. حفره امنیتی نشان دهنده مشکلات نرم افزاری در تراکنش های سطح بالای بلاک چین برای این هارد فورک بود.

هارد فورک اتریوم Constantinople

طبق برنامه های بعدی به دست آمده، اصلاحیات هارد فورک اتریوم constantipole، تا ماه آینده در دو بخش مجزا ارائه می شود. این اصلاحیه ها به نام EIP 1283 نامگذاری شده اند و شامل بهبود های امنیتی و کاهش باگ های نرم افزاری روی فورک خواهند بود.

دلیل اصلی رد این هارد فورک توسط china security مشکل امنیتی در قراردادهای هوشمند بلاک چین این هارد فورک اعلام شد. ایراد اصلی فقط در قراردادهای هوشمند بود و مشکلی در بحث ساختار اصلی ساختاری این هارد فورک نیست. بنابراین به نظر می رسد که می توان شاهد تغییرات بزرگ قیمتی برای اتریوم طی 1 ماه  و نیم آینده باشیم. هر چند که امروز اتریوم از 117 دلار نیز پایین تر آمد و به کمترین قیمت خود، طی 2 سال گذشته رسید.

اگر قصد سرمایه گذاری روی اتریوم دارید، فعلا صبر کنید. با تغییر قوانین آمریکا و همچنین راهیابی صندوق های ارزی بورس به بازار بورس برای ارز های دیجیتال، قیمت های نهایی همه ارز های دیجیتال که اکثر آن ها وابسته به بیت کوین نیز هستند، تغییر خواهد کرد. شاید بتوان گفت اتریوم می تواند به مرز 170 دلار نیز نزدیک شود. اما یک اگر بزرگ اینجا وجود دارد: اگر و فقط اگر هارد فورک جدید اتریوم بتواند حد اقل قبل از رسیدن قیمت اتریوم به کف قابل قبول 80 دلاری ایجاد شود.

هارد فورک constantipole یکی از بزرگترین هارد فورک های ایجاد شده برای اتریوم است که بسیاری از نواقص را مخصوصا در بحث امضای دیجیتال رفع میکند و به طور جامع یک نسخه جدید و بهینه سازی شده ارز دیجتال ارائه می دهد. کاهش پاداش بلاک برای ماینرها و تغییراتی در سازوکار اجماع شبکه از جمله مهمترین بهینه سازی هایی است که پس از اعمال این هارد فورک اتریوم به وجود خواهد آمد.

هر چند که وجود این هارد فورک می تواند به ضرر سازندگان دستگاه های ماینر شود، چرا که با کاهش پاداش بلاک دیگر نمی توان به میزان قبل از این هارد فورک ، به اندازه قابل قبول اتریوم ایجاد کرد. این هارد فورک می تواند سقوط به وجود آمده در قیمت اتریوم در سال 2018 را تا حد زیادی جبران کند.

اما باز هم اشاره می کنیم : اگر و فقط اگر هارد فورک جدید اتریوم بتواند حد اقل قبل از رسیدن قیمت اتریوم به کف قابل قبول 80 دلاری ایجاد شود.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه