آخرین تغییرات بیت کوین و شاخص های این ارز در بازار ارز های دیجیتال

تغییرات بیت کوین

آخرین تغییرات بیت کوین و شاخص های این ارز در بازار ارز های دیجیتال

بیت کوین یکی از ارز های دیجیتال است که از سال 2010 پا به عرصه الکترونیک گذاشت. این ارز دیجیتال سال گذشته به 20000 دلار نیز رسید. در ادامه قصد داریم تا تغییرات بیت کوین و شاخص های جدید آن را بررسی کنیم.

بیت کوین در حال حاضر هنوز هم بهترین ، پر معامله ترین، پر شاخص ترین و گران ترین ارز دیجیتال موجود در بازار است. میزان تراکنش آن در روز بسیار بالا است و همچنین استخراج آن نیز هنوز به شدت زیادی ادامه دارد.

تحلیل تغییرات بیت کوین و شاخص ها

به طور کلی نرخ تغییرات قیمت و شاخص این ارز را در سال گذشته می توان به 4 بخش تقسیم کرد. اول بخش صعود انفجاری آن در مهرماه سال 96 و گذشتن از مرز قیمت 20000 دلار، دوم بخش افت اولیه که به سه ماهه اول سال 2018 بر میگردد. سوم ثبات قیمتی در سه ماهه دوم و سوم سال 2018  و بخش چهارم سقوط قیمت آن در سه ماهه آخر سال 2018 میلادی.

بیت کوین در سال گذشته تا به امروز 4 دوره گذار را پشت سر گذاشته است. در این 4 دوره که هرکدام تقریبا به اندازه 2 تا 3 ماه به طول انجامیدند، قیمت ارز های دیجیتال به طور کلی و بر اساس قوانین تنظیم شده توسط ایالات متحده امریکا افت شدیدی پیدا کرد. اما باز هم در این بین ارز دیجیتال بیت کوین دچار تغییر زیاد نسبت به سایر رقبا نشد و هنوز هم ثبات چند هزار دلاری خود را حتی با توجه به افت شدید قیمت آن، حفظ کرده است.

آخرین سقوط و تغییر قیمت بیت کوین در تاریخ  25 آبان ماه 97 شکل گرفت، جایی که هارد فورک بیت کوین کش به وجود آمد. همانطور که در هارد فورک ها هم بررسی کردیم، این نوع فورک ها می توانند تاثیر زیادی در قیمت بیت کوین داشته باشند. در تاریخ 25 آبان، قیمت بیت کوین سقوط نسبی 9 درصدی را تجربه کرد، همچنین با تغییر قیمت بیت کوین، اتریوم نیز دچار افت قیمت شد.

پس از این سقوط قیمت بیت کوین در محدوده 4،200 دلار و 3500 دلار دچار نوسان شد. گاهی این قیمت افزایش پیدا می کند و گاهی کاهش. اما به احتمال قوی و با سیگنال های رسیده و همچنین احتمال تصویب ETF بیت کوین  در سه ماهه اول منتهی به سه ماهه دوم سال 2019، شاهد رشد مجدد قیمت بیت کوین و رسیدن به مرز 5400 تا 5900 دلاری این ارز باشیم.

آن طور که طبق آخرین سیگنال ها مشخص شده، در تاریخ  7 بهمن ماه 97 باید شاهد راهگشایی پلتفرم bakkt باشیم، بنابراین می توان انتظار داشت که به زودی بازار ارز های دیجیتال دارای بازاری قانونی شود. این پلتفرم می توان تاثیر به سزایی در رشد مجدد قیمت بیت کوین داشته باشد.

تعداد بیت کوین موجود حال حاضر بازار در تاریخ انتشار خبر به 17.5 میلیون عدد رسیده، همچنین تا زمان تقسیم بلاک بیت کوین تنها 485 روز باقی مانده، بنابراین تا 485 روز دیگر، پاداش به دست آمده برای هر بلاک به نصف قیمت حال حاضر تقسیم می شود. از جمله سایر اطلاعات شاخصی تغییرات بیت کوین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

میزان باقی مانده برای استخراج تا نصف شدن پاداش بلاک: 874,638

میزان تولیدی بیت کوین در روز: 1800

میزان بلاک موجود :560,029

میزان زمان کشف بلاک : 10 دقیقه

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه