ETF بیت کوین ، صندوق قابل معامله در بورس

ETF بیت کوین

ETF بیت کوین ، صندوق قابل معامله در بورس

شاید چندین و چند بار واژه ETF بیت کوین به گوش شما خورده باشد، اما خب به طور کلی ETF بیت کوین چیست؟ ETF به معنی صندوق ارزی قابل معامله در بورس است که در ادامه آن را توضیح می دهیم.

اگر بخواهیم در مورد ETF یا صندوق قابل معامله در بورس صحبت کنیم، باید به طور خلاصه بگوییم که هر ETF یا صندوق قابل معامله در بورس یک نوعی ابزار سرمایه گذاری به شکل اوراق بهادار هستند که پشتوانه مالی همچون طلا و یا نفت دارند. هر ETF را می توان به صورت یک سبد سرمایه گذاری با پشتوانه قوی دانست. این نوع سرمایه ها را می توان بدون جابه جایی یا معامله محصولی خاص مثل طلا و غیره، معامله کرد. یعی به طور کلی شما جنسی را معامله نمی کنید اما از سود معامله آن بهره مند می شوید.

ETF بیت کوین نیز به خودی خود می تواند یک نوع سبد معاملاتی بدون رد و بدل کردن جنسی خاص باشد که بر اساس بیت کوین ساخته  می شود. تا به امروز هنوز به طور قطعی هیچ نوع ETF بیت کوین ساخته نشده اما زمانی که ETF بیت کوین راه خود را در بورس جهانی پیدا کند، می توان انتظار داشت که شاخص های معیار را با صندوق معاملات ارزی بیت کوین نیز تغییر داد.

در مورد ETF باید گفت که ، می توان این نوع دارایی ها را که به صورت چند اوراق بهادار هستند، به صورتی معامله کرد که در هر ETF دارایی هایی غیر قابل معامله وجود داشته باشد. به نوعی هر ETF سر منشا معامله دارایی های غیر قابل معامله است.

یکی دیگر از مزیت های پیوند بین بیت کوین و ETF ، غیر متمرکز بودن آن به شمار می رود. همانطور که می دانید ارز های دیجیتال به دلیل فعالیت در بلاک چین هیچ نوع مرکزیت و یا فعالیت تک شعبه ای ندارد، ETF نیز دارای چنین مزیتی است و آن را می توان بدون واهمه از مدیریت شدن توسط یک فرد خاص معامله کرد.

ETF بیت کوین یک نوع شاخص معامله برای خود بیت کوین بدون خرید و یا فروش ارز دیجیتال بیت کوین است. بنابراین کسی که نمیخواهد خود را درگیر خرید و فروش ارز دیجیتال کند می تواند تنها با معامله ETF آن و به خاطر متصل بودن شاخص بیت کوین به ETF ، بدون این که خود ارز دیجیتال را معامله کند، آن را رد و بدل نماید. این که چرا هنوز ETF بیت کوین اجازه ورود به سیستم بورس جهانی را پیدا نکرده به یک دلیل است:

هر ETF بیت کوین می تواند یک معامله کاملا قانونی باشد. در صورتی که شاید برای برخی دولت های معامله خود بیت کوین امری غیر قانونی است. اگر ETF بیت کوین اجازه ورود به سیستم بورسی را پیدا کند، به طور حتم میزان معامله آن نیز بیشتر شده و همچنین گردش بیشتری در بازار پیدا خواهد کرد. بنابراین یکی از نقطه های عطف بیت کوین برای افزایش مجدد قیمت می تواند پیدایش ETF آن باشد.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه