مقایسه بیت کوین و اتریوم ، کدام ارز ارزش سرمایه گزاری بیشتری دارد

مقایسه بیت کوین و اتریوم

مقایسه بیت کوین و اتریوم ، کدام ارز ارزش سرمایه گزاری بیشتری دارد

مقایسه بیت کوین و اتریوم یک مقایسه همه جانبه از دو ارز دیجیتال با بیشترین سهم بازار در دنیای ارز های دیجیتال است. در ادامه نواقص و برتری هر یک را نسبت به یکدیگر مقایسه می کنیم.

بیت کوین ارز دیجتالی بود که در سال 2010 پایه ریزی شد. این ارز در سال 2017 به نقطه پیک قیمت خود یعنی 20 هزار دلار هم رسید. اما خب هم اکنون با افت هایی مواجه شده ، که سایر ارز های دیجیتال نیز به همین نسبت دچار افت شده اند. از سوی دیگر اتریوم را نمی توان تنها یک ارز دیجیتال نامید. اتریوم می تواند در سیستم بلاک چین عملیات دیگری را نیز انجام دهد، به طور مثال می توان از آن برای امضا هوشمند نیز استفاده کرد.

اتریوم به خودی خود، از روی نسخه پایه ارز دیجیتال بیت کوین گرفته شده است، در حقیقت مقایسه بیت کوین و اتریوم ،مقایسه ای بین دو ارز از یک خانواده با انشعاب های متفاوت است. این ارز دیجیتال 5 سال بعد از بیت کوین، یعنی سل 2015 پا به دنیای تکنولوژی گذاشت.

بیایید کمی دقیق تر نگاه کنیم. از نظر میزان ارز موجود، به طور حتم اتریوم چون ارز جدیدتری نسبت به بیت کوین است، میزان بیشتری را به صورت دست نخورده دارد. در حال حاضر ما 17.49 میلیون بیت کوین داریم و 104.41 میلیون اتریوم. به نظر فاصله 5 ساله آن ها و میزان محبوبیت اتر، این مساله را نیز پر رنگ تر کرده است. از سوی دیگر می توان گفت که بازار معاملات بیت کوین قوی تر از اتریوم است، هر چند که اتریوم نیز در حال حاضر به عنوان یک ارز پر کاربرد برای معامله های مختلف استفاده می شود، اما هنوز هم بیت کوین جایگاه خود را در اکثر معاملات، یک سر و گردن از سایر رقبا حفظ کرده است.

از نظر قیمت، در حال حاضر هر یک بیت کوین معادل 30 اتریوم است. از نظر رشد نمودار قیمتی نیز به طور یکسان کار می کنند. در این مورد می توان گفت هر دو به یک اندازه نوسان دارند و نسبت تغییرات آن ها در فورک ها یکی است.  از سوی دیگر می توان گفت که بیت کوین هنوز هم با ثبات ترین ارز های دیجیتال است، هر چند که طی یک سال گذشته ارزش آن به یک سوم قیمت رسیده، اما باز هم نسبت به هر ارز دیجیتال دیگری دوام و ثبات بهتری دارد.

اتریوم هنوز هم می تواند رشد داشته باشد، یعنی حتی می تواند بیش از بیت کوین نیز رشد کند. اما خب هر کدام به جای خود خوبی ها و هر کدام نواقصی دارند که موجب می شود برای سرمایه گذاری دو به شک شویم.

در نهایت باید گفت که در مقایسه بیت کوین و اتریوم ، هر دو به یک اندازه قابل قبول هستند. بسته به شرایط سرمایه گذاری شما، می توانید هر کدام را انتخاب کرده و از همین امروز شروع به استخراج و یا معامله آن کنید. به خاطر داشته باشید که همیشه سیگنال ها و یا فورک های هر دو ارز را بررسی کنید تا بتوانید در بهترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه