نکاتی برای راه اندازی و نگهداری دستگاه ماینر

نگهداری دستگاه ماینر

نکاتی برای راه اندازی و نگهداری دستگاه ماینر

در این مقاله نکاتی را برای راه اندازی و نگهداری دستگاه ماینر آموزش خواهیم داد. زمانی که قصد خرید دستگاه ماینر را دارید این نکات برای شما مفید خواهد بود.

به طور کلی برای راه اندازی و نگهداری دستگاه ماینر باید به نکات خاصی توجه کرد، چرا که هر دستگاه برای کارایی و بهره وری بیشتر نیاز به راه اندازی و نگهداری مناسب دارد. شما باید بتوانید حد اقل 4 سال به صورت مداوم از یک دستگاه استفاده کنید.

نکات مهم برای راه اندازی و نگهداری دستگاه ماینر

1. هر دستگاه ماینر مصرف برق متفاوت دارد و دامنه این مصرف از 600 وات تا چند هزار وات متغیر است. همچنین هر دستگاه تا 7 آمپر جریان استفاده می کنئ.

2. برای استفاده از ماینر در برق مسکونی به این نکته توجه کنید که ماکزیمم جریان برق مسکونی 15 آمپر است ، بنابراین می توانید در شرایطی که هیچ دستگاه برقی خاصی در منزل ندارید تا 2 دستگاه هم استفاده کنید، اما باز هم تکرار می کنم، اگر دستگاه دیگری ندارید که در طول 24 ساعت روشن کنید. چرا که حتی لامپ های برق هم آمپر می کشند. حتی یک آداپتور ساده نیز آمپر می کشد.

3. هر دستگاه  مصرف متفاوت دارد و میزان هزینه برق دستگاه چه در منزل و چه برای برق صنعتی و کشاورزی، برای دستگاه های مختلف، متفاوت خواهد بود

4. حتما برای راه اندازی دستگاه ماینر، آن را به یک محافظ برق متصل کنید که دستگاه دچار خرابی ناگهانی نشود

5. برای هر دستگاه ماینر، یک سیم آداپتور مجزا نیز موجود است، اما اگر خودتان خواستید با کابل مجزا آن را وصل کنید، حتما یک کابل قوی 16 آمپر کیس کامپیوتر را به پاور آن متصل کنید.

6. هیچگاه سود دهی دستگاه ماینر ثابت نیست و به مواردی همچون نرخ دلار، نرخ بیت کوین یا سایر ارز های دیچیتال، نرخ برق مصرفی و سایر موراد بستگی دارد. حتما قبل از خرید دستگاه میزان سود دهی دستگاه را بسنجید. می توانید این کار را از طریق ماشین حساب وبسایت آتا ماینر انجام دهید.

7.  به دلیل ایجاد گرمای زیاد توسط دستگاه، باید حتما در صورت استفاده بیش از یک دستگاه، از سیستم خنک کننده قوی استفاده کنید. همانطور که در وبسایت آتا ماینر توضیح دادیم یکی از بهترین روش های خنک کردن دستگاه ماینر روغن مینرال و آکواریوم است.

8. همچنین می توانید با استفاده از مینرال اویل صدای دستگاه را کمتر کنید. هر دستگاه تقریبا 80dB تولید صوت می کند.

9. دستگاه را باید به وسیله کابل Lan به اینترنت متصل کنید. حتما مطمئن باشید که دستگاه از اینترنت پایدار و ثابت استفاده می کند، البته میزان مصرف آن زیاد مهم نیست و بیشتر پایداری مد نظر است.

10. دستگاه ها دکمه خاموش و یا روشن کردن ندارند، البته در زمان خاموش شدن و مجددا روشن شدن دستگاه (به علت قطعی برق) ماینر دوباره شروع به کار می کند و به استخراج خود ادامه می دهد.

11. برای استخراج بیت کوین ، نمی توانید هر زمان که خواستید از استخر به کیف پول برداشت کنید، هر استخر استخراج یک مینیمم برداشت دارد . به طور مثال باید بیت کوین شما به 0.001 برسد تا بتوانید آن را به کیف الکترونیکی خود انتقال دهید.

12. اگر دستگاه گرم شود، به صورت اتوماتیک متوقف می شود اما خاموش نخواهد شد.

13. هر محافظ برق می تواند تنها 10 آمپر برق مصرف کند، بنابراین برای هر دستگاه ماینر، یک محافظ برق مجزا احتیاج دارید.

14. ابرای مدیریت دستگاه ماینر اصلا لازم نیست یک سیستم مجزا در کنار دستگاه داشته باشید، تنها کافیست در ابتدای کار برای کانفیگ کردن (همانطور که در آموزش راه اندازی دستگاه ماینر توضیح دادیم) با گوشی یا لپتاب به دستگاه از طریق مودم وصل شده و آن را راه اندازی کنید.

15. اگر می خواهید دستگاه را از راه دور نیز کنترل کنید، باید یک سیستم متصل به اینترنت در کنار دستگاه داشته باشید و با استفاده از ریموت به آن دستگاه وصل شده و به آی پی دستگاه متصل شوید.

 

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه