بهترین خنک کننده دستگاه ماینر چیست

بهترین خنک کننده دستگاه ماینر

بهترین خنک کننده دستگاه ماینر چیست

هر چه میزان استفاده از دستگاه های ماینر بیشتر شود، نیاز به وسایل خنک کننده آن نیز بیشتر حس می شود. در این مقاله بهترین خنک کننده دستگاه ماینر را معرفی خواهیم کرد.

سیستم های کامپیوتری به خاطر پردازش های قوی و قدرتمند و همچنین پر مصرف نیاز به خنک شدن دائمی دارند. هر چه بیشتر جلو می رویم و تکنولوژی سریع تر و قوی تر می شود، نیاز به دستگاه های خنک کننده قوی تر نیز بیشتر حس می شود. دستگاه ماینر نیز از این قائده مستثنی نیست، چرا که هر دستگاه ماینر و یا حتی ریگ های ماینینگ به دلیل پردازش زیاد و حجم اطلاعات جابه جا شده مستمر، نیاز به خنک کننده ای قوی دارند.

دستگاه های ماینر امروزی اگر به تعداد پایین استفاده شوند، مثل دستگاه های انت ماینر، دارای فن های داخلی برای خنک کنندگی هستند، اما خب اگر به تعداد بالا دستگاه بخواهیم، نیاز داریم تا سیستم خنک کنندگی مناسبی را برای مجموعه بسازیم تا هم دستگاه آسیب نبیند و هم کارایی آن کم نشود. بنابراین بهترین خنک کننده دستگاه ماینر چیست؟

بهترین خنک کننده دستگاه ماینر

فن خنک کننده

یکی از بهترین روش های خنک کنندگی دستگاه های ماینر، فن خنک کننده  یا aricooler است. در این نوع تکنولوژی که برای مصارف غیر حرفه ای نیز به کار می رود، یک قسمت فن روی هسته اصلی پردازنده سوار می شود و قسمت دیگر روی دستگاه متمرکز است. با این روش میتوان علاوه بر فن های نصب شده روی دستگاه، فن اضافه به سیستم آورد.

می توانید از فن با سایز های مختلف در محیطی که سیستم ها را قرار می دهید، استفاده کنید اما باید به خاطر داشته باشید که هر فن به خودی خود نیز مصرف برق دارد. به طور مثال هر فن از 5KW تا 15KW مصرف ماهیانه خواهد داشت.

سیستم واتر کولینگ

این سیستم ها یکی از پرطرفدار ترین سیستم های خنک کننده ماینر ها هستند به صورتی که دقیقا شبیه به سیستم خنک کننده موتور خودرو کار  میکنند. البته هزینه راه اندازی این سیستم کمی بیشتر از فن خنک کننده است. سیستم به شکلی است که یک مخزن مایع، سینک خنک کننده و لوله های انتقال روی آن قرار دارد و همواره در این لوله ها مایع  خنک کننده در گردش است.

سیستم خنک کننده روغن مینرال

برای حرفه ای ها و مصارف دستگاه های بالا، سیستم خنک کننده روغن مینرال یکی از بهترین روش های ممکن حال حاضر است. در این نوع روش روغن مینرال که روغنی بدون خاصیت رسانایی است برای خنک کنندگی استفاده می شود. در این حالت باید یک آکواریوم را از مایع روغن پر کنیم و دستگاه را در آن قرار دهیم. به دلیل خاصیت نارسانایی بودن مشکلی برای قرار دادن دستگاه ماینر درون روغن به وجود نمی آید، بنابراین هم می توانید صدای دستگاه را با این روش کمتر کنید و هم مصرف آن را بهینه تر. برای اورکلاک  کردن دستگاه ماینر نیز استفاده از روغن مینرال بسیار مناسب است.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه