تعداد دستگاه بیشتر و ارزان قیمت تر، یا تعداد دستگاه کم تر و گران قیمت تر برای شروع ماینینگ

شروع ماینینگ

تعداد دستگاه بیشتر و ارزان قیمت تر، یا تعداد دستگاه کم تر و گران قیمت تر برای شروع ماینینگ

شاید یکی از بزرگترین مسائلی که این روز ها دوستانی که در زمینه شروع ماینینگ قصد شروع کار دارند، این باشد که چه نوع دستگاهی یا به چه تعداد تهیه کنند. در ادامه به طور کلی توضیح خواهیم داد که آیا تعداد دستگاه بیشتر با قیمت پایین تر خریداری کنیم، یا تعداد دستگاه کمتر و گران قیمت تر.

به طور کلی طبق محاسباتی که برای شروع ماینینگ می توان به صورت سر انگشتی نیز انجام داد، میزان بهره وری یک دستگاه، هش ریت بالا و مصرف پایین آن و قیمت مناسب است؛ چهار فاکتور اصلی که در انتخاب یک دستگاه به ما کمک می کند. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بخواهید به طور مثال در ماه 800 دلار درامد زایی کنید و میزان هزینه برق مصرفی را نیز زیر 1 میلیون تومان در ماه نگه دارید. خب این مساله به دو صورت امکان پذیر است:

اول این که چند دستگاه ارزان قیمت با هش ریت مناسب و میزان مصرف برق استاندارد بگیریم. مثلا 7 دستگاه با رنج قیمتی 6 میلیون تومان خریداری کنیم. هر دستگاه میزان 14.5TH/s نرخ هش ریت داشته باشد و به میزان 1000 وات مصرف برق. بنابراین می توان انتظار داشت که مجموعه ای با میزان 145TH/s نرخ هش داشته باشیم و 10000 وات مصرف برق. در این حالت ما 42 میلیون تومان هزینه اولی ایجاد کرده ایم و ماهیانه 800 دلار درامد خواهیم داشت. برای برق مسکونی نیز هزینه مصرفی معادل (10*24*30*320) یعنی 2 میلیون و 300 و 40 هزار تومان خواهد بود. سود خالص به دست آمده برابر خواهد بود با ماهیانه 7 میلیون و 600 و 60 هزارتومان.

دوم این که به تعداد 3 دستگاه با میزان هش 30TH/S  و مصرف برق 1400 وات بگیریم. بنابراین 90TH/S قدرت دستگاه داریم و 4200 وات مصرف برق. در این حالت ما برای هر دستگاه 19 میلیون تومان هزینه کرده ایم، پس میزان هزینه ما برابر است با 57 میلیون تومان، در صورتی که در ماه تنها 480 دلار درامد خواهیم داشت. اما هزینه برق مصرفی در این حالت ماهیانه 967 هزارتومان خواهد بود. سود خالص به دست آمده در این حالت برابر خواهد بود با 4 میلیون و 30 هزار تومان در ماه.

بنابراین زمانی دستگاه گران قیمت تر خریداری کنید که \” میزان برق مصرفی مهم باشد\” ،چرا که دیدیم در مرحله اول حتی با میزان سرمایه اولیه کمتر حدود 3 برابر میزان برق مصرفی در ماه بیشتر خواهد بود.

نتیجه این که برای تهیه تعداد زیاد دستگاه برای شروع ماینینگ ، حتما سعی کنید که تعداد دستگاه با میزان هش ریت متوسط و قیمت ارزان تر خریداری کنید، و همچنین در نظر داشته باشید که تعداد دستگاه ارزان قیمت بیشتر، میزان برق مصرفی شما را تا 3 برابر افزایش می دهد، اما اگر انتخاب درستی انجام داده باشید، می توانید تا چند برابر نسبت به سرمایه اولیه خود، در ماه سود دهی کنید.

درباره نویسنده

نظرات (13)

حسین

سلام خسته نباشید
من میخوام 6 میلیون پول دارم و ماهانه میخوام یک دستگاه اضافه کنم (البته اگه سود دهی مناسبی داشته ) برق کشاورزی هم دارم
میخواستم بدونم کدام دستگاه را بگیرم بهتر است و اینکه واقعا دستگاه ها سود دهیشان جوری که شما میگویید میباشد ؟

  پویان ایزدی

  سلام،
  بهترین دستگاهی که با اون قیمت میخواهید بگیرید، antminer S9j یا S9i است که در حال حاضر در وبسایت موجود است. سود دهی دستگاه به صورت روزانه محاسبه میشه و هر عددی که جلوش نوشته شده به روز هست

امیر

با سلام با سرمایه اولیه5 الی 6 میلیون میخوام ماینیگ استارت بزنم برق مجانی هم میتونم پیدا کنم اما شما رو برق خونگی حساب کنید میخواستم ببینم کدوم دستگاه در حال حاظر خوبه جوریک یکساله بتونم یک یا دو دستگاه دیگه بخرم چون میخوام گسترش بدم اینکارو با تشکر

  K.M

  سلام وقتتون بخیر
  اگر از برقتون مطمئن نیستید اس 9 خیلی بهتره

مصطفی

درود و سپاس
با تشکر از زحمات شما
اگه بخوام حدود 100 م هزینه کنم
فقط برای ماینینگ بیت کوین نه چیز دیگه
شما چی پیشنهاد میکنید؟

مصطفی

درود و سپاس
با تشکر از زحمات شما
اگه بخوام حدود 100 م هزینه کنم
فقط برای ماینینگ بیت کوین نه چیز دیگه
شما چی پیشنهاد میکنید؟
با برق صنعتی سه فاز
برای سیستم خنک کننده، چه روشی پیشنهاد میکنید

  K.M

  سلام وقتتون بخیر
  ممنون ??
  اکثر کسایی که فارم دارن ام 3 میبرن که هر دستگاه 9.5 آمپره ببینید اگر برقتون مناسبه و جواب میده ام 3 اگر نه که دستگاه های خوب تی 1 – تی 9 – اس 9 برای این برق
  سیستم خنک کننده بستگی به جایی که هستید داره یه سری جاها نمیشه کولر آبی گذاشت اما در کل هر خنک کننده باشه جواب میده چه مینرال اویل چه کولر و …

لیلا

باسلام وتشکراززحماتون
باسرمایه ۱۵م الی ۲۰ م وبابرق مصرفی خانگی کدوم دستگاه پیشنهاد میکنین؟
واینکه ماینر بابرق مصرفی خانگی هزینه کارت گرافیکی شون زیاد درسته؟ لطف میکنین بیشتردراین موردراهنمایی کنین

  K.M

  با سلام
  ما دستگاه های اسیک کار میکنیم

میثم

سلام وقتتون بخیر
با ۱۰۰ میلیون سرمایه دستگاه استوک M3 بگیرم بهتره یا دستگاه آکبند s9 ؟
با استفاده از برق سه فاز صنعتی و لطف بفرمایید که اگه گزینه برق مطرح نباشه چطور؟
ممنون

  K.M

  سلام وقتتون بخیر
  اگر برقو در نظر نگیرید
  ام 3 با تعداد بالا درآمد و تراهشش بیشتره
  اما اگر نو بودنش مهمه اس 9

نوید

سلام ببخشید ایا هر سیستم کامپیوتر یک ماینر می خواهد و ایا قدرت خود کامپیوتر مهم است ممنونم

  K.M

  سلام وقتتون بخیر نیازی به کامپیوتر ندارن دستگاها
  فقط برای راه اندازی اولیست حدود 10 دقیقه یک کامپیوتر نیاز دارید بعد از اون فقط به اینترنت و برق نیاز داره

ارسال دیدگاه