آشنایی با بهترین استخر استخراج بیت کوین

بهترین استخر استخراج بیت کوین

آشنایی با بهترین استخر استخراج بیت کوین

در حال حاضر استخر های استخراج زیادی برای استخراج ارزهای دیجیتالی وجود دارد. با ما همراه باشید تا بهترین استخر استخراج بیت کوین را بررسی و معرفی کنیم.

به طور کلی برای استخراج ارز های دیجیتال، بسته به نوع آن ارز، سخت افزار متفاوتی مورد نیاز است. بعضی از ارز ها را می توان با سی پی یو، بعضی را با کارت گرافیک و بعضی دیگر را می توان با هارد دستگاه استخراج کرد، یک سری از ارز های دیجیتال هم هستند که بر پایه بستر های متفاوتی بوده و برای استخراج آن ها تنها نیز است که بخشی از سخت افزار سیستم خود را در اختیار این بستر ها قرار دهیم تا به ازای دستیابی به بلاک های رمزنگاری، پاداشی به عنوان ارز دیجیتال دریافت کنیم.

برای استخراج بیت کوین در حال حاضر، بهتر است که از دستگاه های اسیک استفاده کنیم. بهترین سری این نوع دستگاه ها همانطور که در مقالات قبلی گفتیم، انت ماینر است که مدل های مختلف با مصرف و میزان هش ریت متفاوتی دارند.

با یک محاسبه کلی از وبسایت های معتبر می توان میزان سختی به دست آوردن یک بیت کوین را بر اساس هش ریت سنجید. بنا بر استاندارد های فعلی، از هر بلاک یافت شده، 12.5 بیت کوین پاداش به دست می آید. باید در نظر گرفت که در روز چند بلاک را می توان حل کرد. رقم سختی امروز یک بلاک،  عددی معادل 5,106,422,924,659 هش در ثانیه یا 5,106,422،120 TH/s است. یعنی سختی حل همه بلاک ها در طول روز برابر است با این عدد. همچنین برای هر بلاک 8.86 دقیقه زمان برای پدیدار شدن وجود دارد. باید در اینجا محاسبه کنیم که در طول یک روز چند بلاک خواهیم داشت.

در طول روز ما 1440 دقیقه داریم. اگر هر بلاک در 10 دقیقه یافت شود، یعنی در طول روز حدود 144بلاک یافت خواهد شد. ما سختی هش را 5,106,422،120 TH/s حساب کرده بودیم. بنابراین میزان هش مورد استفاده برای یافتن تنها یک بلاک در روز از تقسیم این عدد به تعداد بلاک یافت شده در طول روز به دست می آید. این عدد برابر خواهد بود با: 314610TH/s. یعنی برای به دست آوردن یک بلاک 12.5 بیت کوینی در طول روز، نیاز به دستگاهی داریم که قدرت 314610TH/s داشته باشد. خب در حال حاضر یک دستگاه اسیک متوسط نزدیک به 30TH/s قدرت یافت بلاک دارد. بنابراین حدود 10000 روز زمان میبرد تا با یک دستگاه با قدرت مذکور بتوان 12.5 بیت کوین به دست آورد. با قیمت فعلی بیت کوین، عددی معادل 12.5*3920=49000 دلار در طول 10000 روز یعنی چیزی نزدیک به روزانه 5 الی 6 دلار درامد خواهید داشت.

کارایی استخر استخراج بیت کوین

حال باید ببینیم که هر استخر استخراج بیت کوین در این بین چه کمکی برای دریافت بیت کوین به ما خواهد کرد.این استخرها به ازای کاری که برای شما انجام می دهند، سختی های کشف بلاک متفاوتی دارند و هر کدام در نوع خود هزینه بابت این کشف برداشت می کنند. نگاهی به 5 استخر برتر استخراج بیت کوین در سال 2018 می اندازیم:

 

BitFury کشور : گرجستان نرخ مازاد : 0% خصوصی بودن: بله
BTCC چین 2-3% خیر
Slush Pool جمهوری چک 2% خیر
Antpool چین 1% خیر
BW چین 1% خیر

در این میان استخر AntPool حدود 25 درصد از کل بلاک های کشف شده در روز را پشتیبانی می کند. و slush pool نیز اولین استخر استخراج ارز دیجیتال بوده و همچنان نیز با 3% کل بلاک های یافت شده در روز به کار خود ادامه می دهد.

برای هر نوع دستگاهی که تهیه می کنید باید در نظر داشته باشید که اتصال به استخرهایی بهتر است که نرخ مازاد کمتری داشته و سختی بلاک و میزان بلاک موجود بیشتری داشته باشند. از این بین می توان به AntPool و Slush اشاره کرد.Bitfury نیز یکی از استخرهای خصوصی است و به طور  همگانی در دسترس نیست.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه