محسابه میزان سود دهی دستگاه های استخراج بیت کوین بر اساس برق مصرفی و نرخ هش

سود دهی دستگاه های استخراج

محسابه میزان سود دهی دستگاه های استخراج بیت کوین بر اساس برق مصرفی و نرخ هش

شاید شما هم یکی از آن دسته از افرادی باشید که نیاز به خرید دستگاه های استخراج بیت کوین یا ارز دیجیتال پیدا کنید. در این مقاله میزان سود دهی دستگاه های استخراج را بر اساس برق مصرفی و نرخ هش آن ها بررسی خواهیم کرد.

در محاسبه سود خالص به دست آمده یک دستگاه استخراج ، حال آن که دستگاه با الگوریتم های مختلفی کار کند، به چند عامل مهم باید توجه کرد. اول این که دستگاه از نظر میزان هش در چه سطحی قرار دارد. میزان نرخ هش هر سیستم نشانگر قدرت آن سیستم در حل کردن بلاک رمز نگاری شده ارز های دیجیتال و ماین یک ارز است.هرچه این میزان بیشتر باشد، سریع تر به ارز دست پیدا می کنید. دوم باید نرخ مصرف برق دستگاه را محاسبه کنید، به طور مثال یک دستگاه  2000 وات مصرف برق دارد. خب این 2000 وات چه در برق خانگی و چه در برق های صنعتی و کشاورزی، همین میزان مصرف را خواهد داشت، اما نرخ نهایی مصرفی و میزان آمپر در برق های متفاوت فرق می کند.

سوم باید سود دهی ارزی که میخواهیم استخراج کنید را نیز بسنجیم. آیا ارز مورد نظر به راحتی به دست می آید؟ آیا میزان موجود آن در بازار جهانی به حدی است که رقابت برای به دست آوردن آن ساده تر باشد؟ آیا می توان روی فروش و یا مبادله آن سرمایه گذاری کرد؟

محاسبه میزان سود دهی دستگاه های استخراج ارز دیجیتال

به طور کل باید این 3 عامل را برای هر دستگاه کنار هم قرار دهیم و میزان سود دهی دستگاه های استخراج را محاسبه کنیم. در این مقاله به طور عملی نشان میدهیم که 4 دستگاه پر فروش فعلی ، چه میزان سود دهی خالص برای شما در بر خواهند داشت.

 

انت ماینر T15 Ant Miner

الگوریتم: SHA-256

نرخ هش: 23TH/s

نرخ برق مصرفی: 1541w

برای این دستگاه که در سایت آتا ماینر به قیمت 12 میلیون تومان فروخته می شود، نرخ سود نهایی به دست آمده را بررسی می کنیم.

برای به دست آوردن نرخ نهایی، ابتدا به میزان نرخ هش این دستگاه نگاه میکنیم. 23TH/s. همچنین میزان برق مصرفی این دستگاه 1541 وات است. یعنی 1.5 کیلوات در ساعت و 36 کیلوات در روز و 1080  کیلووات در ماه. اگر با نرخ برق مسکونی محاسبه کنیم، در حال حاضر میزان برق مازاد بر 600 کیلووات در ماه حدود 320 تومان است. بنابراین به ازای 1080 کیلووات در ماه، (1080*320) برابر می شود با 345000 تومان مصرف برق خالص این دستگاه برای برق مسکونی به ازای یک ماه مصرف دائم.

برای نرخ هش 23TH/s این دستگاه، می توان بدون در نظر گرفتن برق مصرفی، حدود 132.51 دلار در ماه بیت کوین به دست آورد، که با نرخ فعلی دلار می شود 1 میلیون و پانصد و نود هزار تومان. اگر برق مسکونی هم استفاده کنیم، سود نهایی به دست آمده این دستگاه می شود 1 میلیون و دویست و چهل پنج هزار تومان در ماه.

البته هزینه برق مسکونی، به ازار مناطق گرمسیری،طبق آن چه که در نرخ نامه سال 95 شرکت برق نوشته شده، برای مناطق گرمسیری 1 تا 4 از 322 تومان تا 202 تومان متغیر است. بنابراین در مناطق گرمسیر کد 4 ، نرخ سود به دست آمده چیزی نزدیک به 1 میلیون و سیصد و شصت هزار تومان در ماه خواهد بود.

نرخ برق مصارف تولید (کشاورزی) حدود میانگین 50 تومان به ازای هر کیلووات و نرخ برف مصارف تولید (صنعت و معدن) 80 تومان به ازای هر کیلووات خواهد بود. البته برای تعرفه های مختلف الف ب و ج این میزان متغیر است. مثلا برای مصارف تولید (کشاورزی) کد تعرفه 3 الف، 30 تومان برای هر کیلوات و کد تعرفه 3 ب هم 30 تومان خواهد بود. بنابر این سود دهی دستگاه های استخراج برای انواع مختلف برق های مصرفی از 1 میلیون و دویست و چهل و پنج هزار تومان تا 1 میلیون و پانصد هزار تومان در ماه خواهد بود.

انت ماینر S9i 14.5TH

الگوریتم: SHA-256

نرخ هش: 14.5TH/s

نرخ برق مصرفی: 1320w

قیمت این دستگاه 5 میلیون 500 هزار تومان در سایت آتاماینر است. این دستگاه 14.5TH/S قدرت هش دارد و نرخ مصرف آن 1320 وات است. با محاسبه ای که در مرحله قبل انجام دادیم این دستگاه به طور خالص و بدون محاسبه برق می تواند 80 دلار  درماه سود دهی داشته باشد، که با دلار  امروز، 960 هزار تومان در ماه خواهد شد. میزان برق مصرفی آن هم برابر است با 936 کیلووات در ماه. با محاسبه به صورت مرحله قبل، نرخ ماکسیمم برق مصرفی با برق خانگی برابر است با 299 هزار تومان و مینیمم هزینه آن با برق کشاورزی برابر است با 50 هزار تومان. بنابراین سود دهی دستگاه های استخراج از 660 هزار تومان تا 910 هزار تومان در ماه خواهد بود که نسبت به قیمت آن بسیار عالی است.

ماینر دایون زیگ زد1 پلاس+Dayun Zig Z1

الگوریتم: Lyra2REv2

نرخ هش: 7.25Gh/s

نرخ برق مصرفی: 1200W

نوع ارز دیجیتال استخراجی: VTC-MONA-ORE

قیمت این دستگاه در آتاماینر 60 میلیون تومان است.

این دستگاه را می توان یکی از بهترین دستگاه های حال حاضر از نظر قدرت استخراج و میزان سود دهی به دست آمده نام برد. البته از Dayun Zig Z1 نمی توان در استخراج بیت کوین استفاده کرد، اما ارز های دیگری مثل ورت کوین یا گالکتروم را می توان با آن استخراج کرد.  میزان نرخ هش آن 7.25Gh/s است که برای هر ارز ورت کوین VTC می تواند در ماه حدود  554 دلار خواهد بود. یعنی به طور خالص در ماه می تواند با نرخ دلار امروز، 6 میلیون و 600 هزار تومان در ماه سود دهی کند. مصرف برق آن نیز 1200 وات است بنابراین میزان برق مصرفی آن در ماه نیز چیزی بین 35 هزار تومان با برق کشاورزی و 275 هزار تومان با برق خانگی است، بنابراین سود نهایی آن با محاسبه برق، ماهیانه بین 6 میلیون و 330 هزار تومان تا 6 میلیون و 570 هزار تومان خواهد بود.

انت ماینر S15 Ant Miner

الگوریتم: SHA-256

نرخ هش: 28TH/s

نرخ برق مصرفی: 1596w

این دستگاه را نیز میتوان یکی از پرقدرت ترین های سری S انت ماینر نامید. دستگاهی که با قدرت 28TH/s می تواند به سرعت شما را سرمایه دار کند! قیمت این دستگاه در آتاماینر 19 میلیون تومان است. بدون محاسبه برق مصرفی دستگاه می تواند در ماه حدود 1 میلیون و نهصد و سی هزار تومان سود دهی داشته باشد. با محاسبه برق مصرفی آن که 1596 وات است، برق نهایی مصرفی از 350 هزار تومان در ماه تا 60 هزارتومان در ماه خواهد بود. بنابراین سود دهی دستگاه های استخراج به دست آمده بر اساس نوع برق مورد استفاده، عددی بین 1 میلیون و 600 هزار تومان تا 1 میلیون و نهصد هزار تومان در ماه خواهد بود.

 

درباره نویسنده

نظرات (7)

AHAD

پس دستگاه S11 چی؟…….بنظر من s11 از s15 و t15 بصرفه تره

پیمان

سلام،یه سوال داشتم،بر اساس توضیحات شما دستگاه دوم یعنی s9i با پردازنده 14.5Th/s این قابلیت رو داره که در ماه ۸۰ دلار استخراج کنه یعنی روزانه معادل 2.7دلار حالا چجوری برای دستگاه M3 v2.2 با پردازنده 12.5Th/s نوشتین می‌تونه روزی ۴دلار معادل ۱۲۰دلار در ماه استخراج کنه؟ میشه توضیح بدین؟

    پویان ایزدی

    در حال حاضر M3 v2.2 با قدرت 12.5TH/s و مصرف 2000 وات چیزی نزدیک به 60 دلار در ماه براتون سود دهی داره. اما S9i نزدیک به 77 تا 80 دلار

پیمان

کسی هست جواب کامنت بده؟

پیمان

با توجه به اینکه قصد دارن الگوریتم کار رو به الگوریتم سهام تغییر بدن به نظر شما تکلیف دستگاه های ماینر چی میشه؟آیا استخراج از استخر ها پایان پیدا میکنه؟ تخمین شما درباره زمان اعمال این تغییر در الگوریتم کی هست؟

    hamed

    ببخشید برای‌چی استفاده میشه

احمد

سلام برخی از سایتهای خارجی کارکرد دستگاه ها را (سود اوری ) نسبت به ارزهای مختلف نشان میدهد . که میتوان با در نظر گرفتن نوع دستگاه و نوع ارز ی که دستگاه بیشترین درامد رادارد . دستگاه را برای استخراج ان ارز تنظیم کرد . که در هیچکدام از سایتهای ایرانی ندیدم ایا این امر صحت دارد . لطفا راهنمایی فرمایید . ممنون

ارسال دیدگاه