ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال؛ بررسی روش های متفاوت ماینینگ

ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال

ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال؛ بررسی روش های متفاوت ماینینگ

واژه ماینینگ در لغت به معنای استخراج است اما از سال ۲۰۰۹ این واژه در دنیای ارزهای رمزنگاری شده با تعریف دیگری به کار برده میشود. به طور کلی ماینینگ در دنیای دیجیتال یکی از پر درآمد ترین و پرسودترین فعالیت های الکترونیکی  است.

در ادامه با کلیات ماینینگ و یا استخراج ارز های مجازی بیشتر آشنا خواهیم شد. اینکه خود ماینینگ چیست چه کاربرد هایی دارد ،چگونه می توان از آن استفاده کرد و غیره.

تعریف کلمه ماینینگ

همانطور که در مطلب بلاک چین در آتا ماینر توضیح دادیم سیستم های رمزنگاری شده که درون خود بلاکچین جهانی وجود دارند ماهیتی همگانی داشته و به هیچ عنوان توسط یک نفر قابل دسترسی نیستند. البته منظور از قابل دسترسی بودند بیشتر مدیریت کردن آن است. ارزهای رمزنگاری شده به صورت همگانی در دسترس هستند و افراد زیادی در سرویس رسانی و انجام تراکنش را این سیستم ها شرکت می کنند. بنابراین به ازای هر تراکنش و یا هر فعالیتی که یک کاربر در این سیستم انجام می دهد پاداش دریافت خواهد کرد این پاداش بیشتر به شکل ارزهای دیجیتالی به دست کاربران می‌رسد.

اگر بخواهیم تعریف دقیقی از ماینینگ داشته باشیم در واژه نامه انگلیسی این کلمه به معنای استخراج کردن از معادن است اما در سیستم های اینترنتی و یا در نرم افزار تعریف دیگری از این  واژه شده. ماینینگ درتعریف دیجیتالی به معنای کنکاش کردند در یک شبکه بلاک چین است به صورتی که این کنکاش بسیار سخت و زحمت بر بوده و در قبال آن انرژی زیادی مصرف می شود اما در عوض محصولی که در پایان به دست می آید ارزهای دیجیتالی است به دلیل شباهت این عمل کرد با استخراج از معادن نام آن را ماینینگ گذاشتند.

تقسیم بندی انواع ماینینگ و استخراج ارز دیجیتال

هر نوع سیستم استخراج به سه دسته بندی اصلی تقسیم می شود این سه دسته بندی عبارتند از ماینینگ سخت افزاری، ماینینگ نرم افزاری و ماینینگ پلتفرم .هر کدام از این سه مورد را به صورت جداگانه و مفصل بررسی خواهیم کرد

استخراج سخت افزاری یکی از انواع استخراج هایی است که در سیستم استاندارد پی او دبلیو کار می کند. به وسیله ماینینگ سخت افزاری با دارا بودن کارت های گرافیکی فوق العاده قوی و سی پی یو با پردازش بالا میتوان ارزهای دیجیتالی همچون اتریوم maker بیت کوین و غیره را استخراج کرد.

استخراج نرم افزاری مفهوم پی او اس کار می کند . این نوع استخراج نیاز به سخت افزار قدرتمند ندارد و برای کوین هایی مثل استیم  و views به کار برده میشود. روش کاری این نوع استخراج به این صورت است که کاربر بدون استفاده از سخت افزار خاص و تنها با در اختیار گذاشتن توکن خود در شبکه می‌تواند استخراج را انجام دهد

استخراج از طریق  پلتفرم به هیچ کدام از دو روش بالا احتیاج ندارد یعنی به طور کلی نه به سخت‌افزار قدرتمند و یا حتی در گذاشتن توکن در شبکه نیازی نیست .در این روش کاربر می‌تواند پلتفرم های معینی را انتخاب کرده،در آن کار کند و به ازای هر کاری که روی سکو انجام میشود به کاربر ارز دیجیتال بازگردانده خواهد شد. روش کار این نوع سرویس نوعی اشتراک گذاری است در صورتی که هر کاربر می‌تواند بخشی از سیستم خود را چه به صورت گرافیکی چه به صورت پردازش cpu در اختیار سیستم شبکه قرار دهد. البته هر پلتفرم دارای استانداردهای خاص خود میباشد یکی از بهترین مثال های این نوع ماینینگ استورج است.

در حال حاضر مستقیم ترین روش برای به دست آوردن ارز دیجیتال استخراج سخت‌افزاری است، به صورتی که شما با داشتن یک دستگاه ماینر  می توانید به سرعت یکی از ارزهای دیجیتال مورد نظر خود را استخراج کرده و شروع به کسب درآمد کنید وب سایت آتا ماینر یکی از بهترین منابع برای مقایسه و خرید دستگاه های ماینینگ و روش هایی برای استخراج بهتر ارزهای دیجیتال است.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه