ارز دیجیتال اتریوم چیست و ارزش سرمایه گذاری روی آن چقدر است

ارز دیجیتال اتریوم

ارز دیجیتال اتریوم چیست و ارزش سرمایه گذاری روی آن چقدر است

پس از بیت کوین ، ارز دیجیتال اتریوم یکی از پر سود ترین و بهترین منابع سرمایه گزاری دنیای ارز های دیجیتال بوده که به صورت انفجاری طی 2 سال رشد کرد و در حال حاضر نیز یکی از بهترین ارز های رمز پایه برای استخراج و انجام معاملات است.

اتر، واحد پول اتریوم در سال 2015 به دنیای دیجیتال معرفی شد. در حال حاضر این ارز مجازی حدود 127 دلار قیمت دارد و دارای سرعت رشد مناسبی نیز هست.

ارز دیجیتال اتریوم

اتریوم یکی از ارز های دیجیتال است که نرخ رشد خوبی را در طی 3 سال حضور خود طی کرده، این ارز از نظر ارزشی در رتبه چهارم بعد از بیت کوین، میکر و بیت کوین کش قرار گرفته.در ساخت اتریوم ، تکنولوژی به نام بلاک چین اتریوم در سال  2013 به کار گرفته شد.

در حال حاضر حجم بازار این ارز دیجیتال با گذشت نزدیک به 3 سال و نیم از ساخت و ارائه آن حدود 13.41 میلیارد دلار بوده و همچنین میزان موجودی این ارز دیجیتال در بازار جهانی حدود 104 میلیون اتریوم است. میزان موجودی اتریوم حدود 10 برابر بیت کوین تخمین زده می شود.

ارز دیجیتال اتریوم در سال 2013 ابتدا به عنوان رمز پایه کمکی بیت کوین شناخته می شد، اما در حال حاضر یکی از سرسخت ترین رقبای این ارز دیجیتال محسوب می شود.

  • خرید ماینر
  • خرید دستگاه استخراج بیت کوین
  • قیمت انت ماینر

اتریوم چه تفاوت هایی با بیت کوین دارد

بسیاری بر این باورند که میزان رشد انفجاری اتریوم، نشان از شباهت زیاد ما بین این ارز و بیت کوین دارد. اما اتریوم با بیت کوین تفاوت هایی نیز دارد که آن را بررسی می کنیم.

همانطور که می دانید هر ارز دیجیتال رمز پایه دارای یک نرخ سرعت ایجاد بلوک است، این نرخ، سرعت تراکنش های هر ارز را نیز مشخص می کند. هر چند که بیت کوین هنوز هم استفاده بیشتری در بین معاملات خرده و بازارهای کوچک سرمایه دارد، اما برای تراکنش های متوسط و بزرگ می توان گفت که اتریوم بهتر از بیت کوین خواهد بود. از سوی دیگر یکی از مزیت های اتریوم نسبت به بیت کوین، امکان استفاده از آن به عنوان غیر از ارز دیجیتال نیز هست. یعنی به این صورت که شما می توانید این ارز را در برخی نرم افزار ها و اپلیکیشن ها نیز استفاده نمایید.

یکی دیگر از تفاوت های موجود در بین این دو ارز دیجیتال، وجود کنترل نامحدودتر روی بیت کوین است، چرا که این ارز به صورت کاملا همگانی عرضه می شود و محصوریت ندارد، اما بالعکس اتریوم تنها از طریق خود اتر عرضه شده و در دسترس خواهد بود.

نکته جالب در مورد اتریوم، استفاده از آن در انواع و اقسام استارتاپ های جدید است. یکی از این استارتاپ ها، ICO نام دارد. ICO مخفف عبارت جمع شدن از راه سکه های دیجیتال بوده و این امکان را به کاربر می دهد که بتوانند با دریافت ژتون ، اتر و دیگر ارزهای مرتبط با این سیستم را تبادل کنند.

  • خرید بیت کوین
  • استخراج بیت کوین

ارز دیجیتال اتریوم به دست چه کسی پایه گزاری شد

سازنده اتریوم شخصی به نام بوترین است، او در سال 2013 تنها زمانی که 19 سال سن داشت، ایده این طرح را پایه ریزی کرد و تنها 2 سال بعد اتر ساخته شد.او در 17 سالگی پس از آشنایی با بیت کوین و روش های ساخت رو راه اندازی آن اقدام به جمع آوری اطلاعات و ساخت ارز دیجیتال اختصاصی کرد.

ارزش سرمایه گزاری روی اتریوم

به طور کلی اتریوم یکی از ارزهای دیجیتال است که سرعت رشد مناسب، افت پایین، میزان حجم بازار زیاد، نوسان کم، سرعت تراکنش بالا و همچنین قیمت خوبی را دارد، بنابراین می تواند یکی از منابع سرمایه گزاری عالی و همچنین بی خطر باشد، هر چند که برای سرمایه گزاری روی هر ارز دیجیتال باید ابتدا شرایط را سنجید و سپس اقدام کرد.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه