چرا از بیت کوین استفاده کنیم؟

چرا از بیت کوین استفاده کنیم؟

چرا از بیت کوین استفاده کنیم؟

مزایای بی شماری برای استفاده از بیت کوین در مقابل سایر ارزهای رایج وجود دارد. در اینجا نگاه کوتاهی به مزایای استفاده از بیت کوین برای انتقال کالاها و سایر خدمات می اندازیم.

 مردم می توانند از بیت کوین برای پرداخت ها به سایر افراد یا خدمات استفاده کنند.استفاده از بیت کوین بسیار ساده وامن ،با هزینه های کم انتقال و انتقال مستقیم از کامپیوتر،تبلت و یا گوشی

های هوشمند است. این روش برای جابه جایی مالی در معاملات تجاری مثل کازینوهای مجازی بسیار مناسب است.

 کاهش  زمان و هزینه انتقال

 یکی از مهم ترین مزیت بیت کوین هزینه های مربوط به انجام آن است . عموما هزینه استاندارد برای اننقال بیت کوینی  BTC 0.0005 است. در حال حاضر ضریب مبادلات تقریبا 0.2 دلار است. میانگین هزینه های انتقالات پولی از طریق سایر وجوه رایج کمی بیشتر از 40 دلار است که فرستنده حدود 26 دلار و دریافت کننده 15 دلار را پرداخت می کند. به همین میزان کارت های اعتباری تقریبا 3 تا 5 درصد میزان انتقال وجه را دریافت می کند که بسیار گران تر از انتقال بیت کوینی است. علاوه براین زمان ارسال پول از طریق انتقال از روش های دیگر به دریافت کنندگان در سطح بین المللی از چند روز تا یک هفته باید می باشد. پرداخت ها از طریق کارت های اعتباری حداکثر تا 3 روز کاری طول می کشد. این در حالی است که انتقال پول از طریق بیت کوین تقریبا 10 دقیقه برای تایید دریافت نیاز دارد.

 حفظ و نگهداری بیت کوین

اگر در گذشته شما چیزی را به صورت  آنلاین خرید کرده بودید شاید با مفهوم یرگشت پول آشنایی داشتید. این مفهوم بدان معنی است که خریدار کالا یا خدمات از بانک ویا کارت اعتباری خود در خواست می کند که پرداخت ها به فروشنده را از طریق حساب خود برگشت دهد. بدیهی است که این روش باعث می شود از کلاه برداری از طرف فروشنده جلوگیری شود  ولی در عین حال نیز معایبی دارد که شامل دریافت پول از فروشندگان توسط خریداران است. زمانی که شما از طریق فضای مجازی کالاهای خود را به فروش می رسانید، در معرض این نوع کلاه برداری از طریق انتقالات بیت کوینی نیستید چون این انتقالات یک طرفه و بدون برگشت است. این بدان معنی است که هر دو طرف معامله بعد از توافق کامل برگشت پرداخت ها می توانند پول را مجدد به خریدار منتقل کنند بدون درخواست موسسه اقتصادی برای انجام ونظارت این کار که اطلاعات کمی درمورد جزییات معامله انجام شده دارد.

داشتن حساب شخصی و حفظ و نگهداری از آن

شما با افتتاح حساب در  بانک های موجود در سطح شهر جهت نگه داری از وجوه نقدی به این موسسات اعتماد می کنید. این در حالی است که نتایج مطالعات اقتصادی نشان می دهد این موسسات نیز چندان مورد اعتماد نیستند. با داشتن حساب بیت کوین شما می توانید آ ن را در حساب شخصی خود به حالت آنلاین و یا افلاین  به دلخواه خود نگهداری  و مدیریت کنید. در این روش هیچ گونه نرخ مالیاتی و یا پرداخت های حواله وجود ندارد و هیچ دولت و یا شرکتی خاص نمی توانند به کیف پول شما دسترسی داشته باشند.

جابه جایی همزمان پول

امروزه برای خرید آنلاین کالا و یا هر چیزی شما باید اطلاعات شخصی خود را در صفحه مربوطه پر کنید. برای انتقالات پولی آنلاین این موارد شامل آدرس منزل، نام و نام خانوادگی،آدرس ایمیل،تاریخ تولد و جزییات شماره کارت اعتباری لازم  است. ارایه این اطلاعات می تواند به سرقت از کارت های اعتباری و یا سرفت اطلاعات شخصی منجر شود. زمانی که شما یک پرداخت بیت کوینی را انجام می دهید همه اطلاعات شخصی شما فقط در آدرس  کیف پول بیت کوینی شما مشخص می شود. این اطلاعات به صورت اعداد و رمزهای دیجیتال طولانی هستند که شناسایی هویت شما را غیر ممکن می سازند. همین امر باعث شده است که تعداد کمی از افراد بتوانند انتقالات بیت کوینی را را سرقت کنند. همین ویژگی بیت کوین توجه بسیاری از رسانه ها را به خود جلب کرده است و هر چه به جلو تر می رویم حجم زیادی از معاملات بیت کوینی به طور کامل قانونی انجام می شوند.

درباره نویسنده

نظرات (2)

Navid

این بیت کوین بدرد افراد عادی مثل ما هم میخوره یا فقط برای سرمایه داراس؟؟؟؟

    K.M

    سلام، وقتتون بخیر
    ارز دیجیتال برای هر شخصی با هر سرمایه ای سود آور هست
    فقط اینکه اگر سرمایه کمتری بذارید سود کمتری دارید و اگر بیشتر بذارید سودتون بیشتر میشه مثل سهامه

ارسال دیدگاه