استخراج کردن بیت کوین چیست؟

استخراج کردن بیت کوین چیست؟

استخراج کردن بیت کوین چیست؟

این اصطلاح که اغلب در معاملات بیت کوینی اغلب استفاده می شود به معنی استخراج بیت کوین می باشد. شما به راحتی این مفهوم را می توانید با حفر کردن اینترنت برای یافتن بیت کوین ها در نظر بگیرید. اما در واقعیت این امر بسیار پیچیده تر از تصور شماست و کاربرد های بسیار بیشتری دارد.

در اینجا اطلاعاتی که شما در مورد استخراج کردن بیت کوین نیاز دارید ارایه شده است:

فرایند استخراج بیت کوین ازحل کردن مسایل ریاضی شروع می شود.ماینرها با استفاده از قدرت رایانه ها زنجیره ای  از اطلاعات را حل می کنند که در اصطلاح به آنها بلاک “Block” گفته می شود. داشتن کمی اطلاعات فناوری برای  شناخت کامل آنچه رخ میدهد لازم است. زمانی که ماینر ها بلاک را تشخیص می دهند در مراحل اولیه و خام  این حالت کاربرد ندارد. در هر حال، هر زمان که مقیاس الگوریتم بیت کوین برای یک بلاک خاص مورد استفاده قرار می گیرد و با آن تطابق داردماینر ها تعداد مشخصی بیت کوین را دریافت می کنند. شما مقیاس الگوریتم را به عنوان نوعی مبدل در نظر بگیرید.  زمانیکه بلاک ( که می تواند به صورت تصادفی باشد و با هر اندازه و ساختاری) به درون مقیاس الگوریتم وارد می شود،الگوریتم آن را به ابعاد خروجی استاندارد تبدیل می کند که به آن در اصطلاح “Digest”و یا  هضم گفته می شود.اگر مقیاس الگوریتم که شما محاسبه کرده اید هضم های درست را تولید کند شما بیت کوین را دریافت می کنید. اما این همه ماجرا نیست. زمانی که شما بیت کوین را استخراج می کنید درحال تایید کردن انتقالات هستید. زمانی که زنجیره انتقالات توسط فرایند ماین کردن ساخته می شود ، ماینرها از

خب چگونه می توانیم برای خود استخراج بیت کوین راشروع کنیم ؟

همانطور که اشاره شد برای بلاک استفاده می کنند. مقیاسی که به این روش ساخته می شود بعدا در انتهای زنجیره داده ها ذخیره می شود. به بیان ساده تر نکته اصلی این است که مقیاس هر زنجیره توسط مقیاس زنجیره قبلی در زنجیره بلاک ساخته می شود. از طریق این فرایند بلاک قبلی در زنجیره  و در جابه جایی مورد تایید قرار می گیرد. این نکته اصلی فرایند استخراج کردن است وباعث می شود بیت کوین بطور خودکار و موثر جابه جایی ها را کنترل کند و نیازی به نظارت خارجی نظیر بانک های مرکزی  را نداشته باشد.

 نمونه استخر استخراج بیت کوین

 خب چگونه می توانیم برای خود استخراج بیت کوین راشروع کنیم ؟

در سال های 2009-2010 همه افراد می توانستند بیت کوین را شخصا و به راحتی استخراج کنند. و قدرت رایانه ها مورد نیاز برای تولید مقیاس بسیار کمتر از امروزه بود. بنابراین هزینه برق مورد نیاز برای یک بیت کوین بسیار کمتر بود و با توجه به افزایش قیمت بیت کوین  قابل توجیه بود. در حال حاضر ، وارد شدن به استخر  بسیار مقرون به صرفه تر است. استخرها رایانه های قدرتمند شبکه های بزرگ را به هم متصل می کنند و به آن ها پاداش میدهد. اگر شما آماده  برای استخراج بیت کوین هستید، می توانید سخت افزار آنلاین استخراج کردن بیت کوین را که تا حد زیادی قدرت رایانه شما را افزایش میدهد خریداری کنید. این امر می تواند کمی هزینه بردار باشد ولی همان طور که قبلا گفته شد با افزایش  قیمت بیت کوین در آینده از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است. در آپریل سال گذشته ارزش بیت کویتن کمتر از 30 دلار بود. و برای استخراج بیت کوین هزینه برق تقریبا برابر با 45 دلار بود.در آن زمان این هزینه برق برای استخراج بیت کوین بسیار مقرون به صرفه بود. اکر شما علاقمند به استخراج بیت کوین هستید با جستجو کلمه استخر استخراج بیت کوین و یا معادل  “bitcoin mining pool”  می توانید همه اطلاعات آن را بدست آوردید.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه